Jak odpowiednio dobrać kolory henny do brwi do typu urody i barwy włosów?

Żyjemy w dobie nowoczesnych trendów branż kosmetycznych. Każda kolejna, nowo-powstająca firma, pragnie być lepsza od istniejącej. Od kilku lat, duży nacisk kładzie się na makijaż brwi. Nic w tym dziwnego. Bowiem brwi stanowią ramy naszej twarzy i mogą wydobyć głębie naszych oczu. Odwiecznie pojawia się też pytanie, czy należy je mocno i precyzyjnie podkreślić, czy jednak delikatnie zarysować? Poznajmy odpowiedzi te i inne pytania.

Jaki kolor henny do brwi dla blondynek, a jaki dla brunetek?

Na problem z brwiami i ich kolorem przychodzi nam na pomoc sprawdzony sposób na naturalną koloryzację, czyli henna. Pomaga ona nie tylko przyciemnić włoski, ale także wypełnić ubytki i nadać brwiom całkiem nowy, odmienny wygląd. Jednak jaki kolor henny do brwi dla blondynek, a jaki dla brunetek? Jak dobrać kolory henny do brwi do typu urody, a także jakie kolory henny mamy do wyboru? Sprawdźmy!

Koloryzacja brwi, co to dokładnie jest?

Chyba każdy słyszał już o koloryzacji włosów, jednak mało kto słyszał o koloryzacji brwi. Mimo wszystko nie jest to żadna nowość, a dodatkowo zabieg ten można przeprowadzić samemu, we własnym zaciszu domowy. Oczywiście usługę te wykonują także salony kosmetyczne, jednak może nas to wynieść sporo więcej, niż samo zakupienie opakowania henny do brwi.

W drogeriach mamy hennę do brwi w kolorach od najciemniejszych barw nawet po najjaśniejsze. Znaleźć można nawet czerwone. W opakowaniu, które kosztuje około 2 złotych, znajdziemy płyn utleniający i proszek koloryzujący. Wystarczy zmieszać je ze sobą przy pomocy małego pędzelka i henna jest gotowa do użycia.

Tego typu koloryzacja, może utrzymać się nawet do sześciu tygodni, jeśli jest precyzyjnie wykonana. Jednak pojawia się podstawowe pytanie, jak dobrać kolor brwi? Jaki kolor henny do brwi dla blondynek, a jaki dla brunetek? Jakie henna do brwi ma kolory?

Zagadnienia te zostaną omówione, jednak zacznijmy od samego procesu aplikacji. Jest ona niezwykle prosta i należy wykonywać ją krok po kroku. Oto krótka instrukcja:

 1. dokładnie zmyj makijaż,
 2. wyczyść brwi z pozostałości,
 3. nadaj im odpowiedni kształt dzięki regulacji,
 4. przygotuj w miseczce mieszankę, z wcześniej wspomnianych produktów,
 5. przy użyciu patyczka czy pędzelka, nałóż mieszankę na brwi, a następnie pozostaw na kilka minut- sprawdź ile minut rekomenduje producent,
 6. zmyj hennę i ciesz się pięknymi brwiami.

Cały proces jest niezwykle prosty i nie wymaga wielkiej wprawy.

Henna brwi – kolory mają znaczenie

Wspominaliśmy już, że dobór odpowiedniego koloru henny do brwi jest niezwykle istotny. Mając włosy blond i kolorując brwi na ciemny, głęboki czarny kolor, osiągniemy efekt mocno przerysowany i karykaturalny. Z kolei brwi w jasnym kolorze, nie będą współgrały z ciemnymi włosami.

Przede wszystkim, chcemy przy pomocy henny brwi i kolorów, uzyskać maksymalnie naturalny efekt. Jak wiadomo brwi i włosy, występują zazwyczaj w tym samym kolorze. Dobrze dobrany kolor henny do brwi, ma za zadanie uwydatnić ich kształt i nadać wyrazistości spojrzeniu. Oczy dzięki takiemu zabiegowi mogą wydać się większe, a my będziemy wyglądać, co tu dużo mówić, zjawiskowo. Jeśli farbujesz włosy, henna do brwi jest także rozwiązaniem dla Ciebie. Dzięki temu zrównasz kolorystycznie włosy i włoski brwi.

Kolory henny do brwi i ich dobór

Jak dobrać kolor brwi? Zwykle mówi się, że ma on odpowiadać kolorowi włosów. Wiele z nas używa także kredki do brwi.

Teraz odpowiedzmy na pytanie, jak dobrać kolor kredki do brwi? Otóż, zawsze do koloru włosów. Jak widać, nie zależnie od kosmetyku zasada ta się nie zmienia. Henna brwi i jej kolory, to również szeroka paleta barw, gdyż czasem można spotkać ją aż w ośmiu odcieniach. Omówmy więc jak dobrać kolor henny do brwi dla blondynek, brunetek czy włosów rudych i siwych.

Henna brwi kolory:

 • Odcieniu głębokiej, kruczoczarnej czerni – najlepiej sprawdzi się przy włosach ciemnych, gdyż da mocny i wyrazisty efekt.
 • Odcieniu czarnym, z dodatkiem granatu – podobnie jak poprzedniczka, sprawdzi się przy ciemnych, czarnych włosach, a także da granatową poświatę
 • Kolorze grafitowym – która dedykowana jest włosom siwym.
 • Kolorze deep blue – mimo nazwy, jest to kolor dedykowany blondynkom o niebieskich oczach, gdyż kolor ten wydobywa ich głębie i je podkreśla.
 • Odcieniu naturalnego brązu – kolor ten sprawdzi się w przypadku brunetek, a także ciemnych blondynek.
 • Kolorze jasnego brązu – idealne rozwiązanie dla blondynek, henna ta delikatnie przyciemni naturalny kolor jasnych brwi.
 • Odcieniu miedzi i mahoniu – jest to kolor z domieszką brązu, odcień jest niezwykle ciepły, dlatego sprawdzi się w przypadku osób z rudymi, bądź kasztanowymi włosami.
 • Kolorze czerwieni – również polecany osobom o rudych włosach lub farbowanych na czerwono.

Okazuje się, że do wyboru mamy aż osiem odcieni. Zatem henna do brwi kolory jest zaskakująca w wyborze. Zawsze możemy brwi dodatkowo podkreślić kredką. Jednak w ich przypadku, oferta kolorystyczna często może nie być aż tak bogata.

Zatem jak dobrać kolor kredki do brwi?

Kobieta która wybrała dobrą hennę do brwi

Skoro nie możemy znaleźć odcienia, który nam pasuje, możemy skusić się na kolor o ton ciemniejszy, natomiast przy nakładaniu kosmetyku, należy zachować szczególną ostrożność, by nie nałożyć go za dużo. Co jeśli w przypadku henny, również nie znaleźliśmy koloru dla siebie? Otóż, zmieszajmy dane kolory ze sobą.

Oto krótki przewodnik o tym, na jaki kolor możemy liczyć po zmieszaniu ze sobą barw henny:

 • Możemy nadać brwiom chłodny lekko fioletowy odcień, jeśli zmieszamy kolor deep blue z kolorem czerwonym.
 • Możemy ochłodzić kolor brązowy, dodając do niego hennę grafitową.
 • Jeśli zaś chcemy ocieplić chłodny kolor, do mieszanki dodajemy odrobinę henny o barwie czerwonej.
 • Kolor naturalnego brązu, możemy zmieszać, ze wszystkimi pozostałymi i uzyskać całą paletę brązów.

Jak dobrać hennę do brwi do typu urody?

Dobór kredki do brwi

Okazuje się, że nie tylko dobór odpowiedniego barwnika do brwi do koloru włosów jest kwestią kluczową. Ważny jest także nasz typ urody. W zasadzie, rozróżniamy dwa modele urody:

 • Typ ciepły – osoby o jasnej lub oliwkowej karnacji, z piegami, jasnymi brwiami, i włosami w kolorze jasnego i ciemniejszego brązu i blond lub rudym, oczy najczęściej zielone.
 • Typ zimny – osoby również o dość jasnej karnacji jednak włosy są bardzo ciemne, lub bardzo jasne. Oczy mają kolor niebieski, brązowy lub szary.

Jak widać oba typy urody znacząco się od siebie różnią. Jak dobrać kolor brwi do typu urody? Jak dobrać kolor kredki do brwi również do typu urody?

Otóż, w przypadku włosów blond i czarnych, nie ma najmniejszego problemu, ponieważ jednoznacznie wskazują one na kolor ciemny i jasny. Jednak schody mogą zacząć się w przypadku ciepłego typu urody, gdyż zarówno kolory włosów, karnacja jak i kolory oczu, mogą przybierać różne odcienie.

Oprócz dwóch wyżej wymienionych typów urody, zostały wyodrębnione kolejne cztery, dzięki którym można dokładniej sprecyzować dobór kolorów i odcieni. Wyróżniamy dodatkowo typy urody takie jak:

 • Lato,
 • Wiosna,
 • Jesień,
 • Zima.

Jak łatwo zauważyć, swoje nazwy typy urody zaczerpnęły od pór roku, gdyż właśnie takie kolory do nich pasują. Jak zatem łatwo się domyślić osoby o typie urody wiosna i jesień, będą zaliczane do typu ciepłego i świetnie odnajdą się właśnie w ciepłych barwach. Bardzo źle natomiast, będą wyglądały kolory z domieszką niebieskiego i szarości. Na odwrót zaś, osoby o typie urody lato i zima, odnajdą się w kolorach stonowanych. Powinny zaś omijać czerwienie i ciepłe brązy.

 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.