Jak optycznie powiększyć sypialnię?

Zazwyczaj sypialnia służy wyłącznie do snu, opcjonalnie również do przebierania się. Nie zmienia to jednak faktu, że w przestronnej i przyjemnej sypialni jest o wiele wygodniej niż w ciasnej i przytłaczającej, choć czasem nie ma wyboru – z dwojga złego lepiej poświęcić na sypialnię najmniejszy pokój, ponieważ nie spędza się tam zbyt dużo czasu. Aby jednak nie mieć codziennie klaustrofobicznych doświadczeń, można postarać się o optyczne powiększenie przestrzeni. Jak to zrobić? Jest kilka możliwości – odpowiednia gra kolorów, samoprzylepna fototapeta czy lustra.

Mała sypialnia – wielki problem

Wysypianie się jest niezwykle ważne dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Istotne są również warunki, w jakich się to odbywa, dlatego też sypialnia zawsze powinna być przyjemna i zachęcająca do tego, by w niej odpoczywać i gwarantująca, że ów odpoczynek będzie efektywny. Ciasne, ciemne pomieszczenia nie zawsze dają poczucie przytulności – bywają męczące i uciążliwe. Jeśli Twoja sypialnia sprawia takie wrażenie, koniecznie trzeba coś z tym zrobić, ponieważ po pewnym czasie noce i poranki staną się ciężkie. Co zrobić, kiedy sypialnia jest mała i ciasna? Można spróbować ją powiększyć!

Samoprzylepne fototapety i moc światła – sposoby na powiększenie sypialni

Bardzo dużą rolę grają tu kolory – jasne sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie większe i bardziej przestronne, dlatego też sypialnia powinna być jasna. Drugą ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie – neutralne lub ciepłe, z jednym głównym punktem oraz pobocznymi, dzięki czemu każdy zakamarek będzie dobrze doświetlony. Dobrym zabiegiem na powiększenie przestrzeni są również lustra – warto powiesić je naprzeciw okien – dadzą wówczas wrażenie, że pokój jest dwa razy większy. Doskonałą metodą jest też zastosowanie samoprzylepnej fototapety z motywem przestrzennym, np. drogą, tarasem, ścieżką, torami.

Samoprzylepna fototapeta jest bardzo prosta w aplikacji – jedynym warunkiem jest posiadanie idealnie równej powierzchni. Dobrze, jeśli przyklei się ją na ścianie, do której nie przylega łóżko i przy której nic nie będzie zasłaniało tego, co prezentuje. Przestrzenny motyw na fototapecie sprawi wrażenie, jakby był przedłużeniem pokoju, przez co od razu stanie się on wizualnie większy i bardziej przestronny. Tutaj również warto postawić na fototapety w jasnej kolorystyce. Ciekawych wzorów i kolorów nie brakuje, a takie rozwiązanie, tanie i szybkie, pozwoli zmienić Twoją małą sypialnię w prawdziwą oazę!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.