Jak spędzić weekend w mieście – poradnik

Lipiec chyli się końcowi, do  urlopu jeszcze daleko, siedzę w piątkowe popołudnie w pracy i zastanawiam się, jak nie zmarnować kolejnego weekendu na spaniu do późna i oglądaniu seriali… Nie mam żadnych konkretnych planów, ale postanowiłam, że spędzę ten czas produktywnie i zaczynam od planowania.

Piątek wieczór

Chociaż pogoda dopisuje, nie stać mnie na weekendowy wyjazd w jakieś piękne miejsce. Obowiązki wzywają, muszę zostać pod telefonem. Czy mieszkając w wielkim mieście można się zrelaksować?

Po powrocie z pracy, aby rozpocząć mój pozytywny, relaksujący i produktywny weekend postanawiam iść na zakupy, by później zrobić sobie pyszną kolację. Ale czy napchanie brzucha jest dobrym pomysłem? Hmmm… Dawno nie byłam w kinie. Po sprawdzeniu repertuaru i krótkiej sprzeczce z moim towarzyszem życia, jedziemy do miejsca o szumnej nazwie Arkady Wrocław, by tam oddać się odrobinie kulturalnego odlotu. Kino zapewniło nam wspaniałą rozrywkę, a sprzyjała temu kameralna atmosfera w stylu retro.

Okazało się, że kolacja przy świecach nawet we własnym mieszkaniu może być wyjątkowa. Przemęczona całym tygodniem harówki, schłodziłam białe wino oraz podałam krewetki tygrysie w maślanym sosie koperkowo czosnkowym z chrupiącą bagietką. To niezwykle proste i wykwintne danie zwieńczyło koniec tygodnia.

Sobota dzień kota

Nie miałam konkretnego planu na sobotę, ale chciałam, żeby zaczęła się wyjątkowo. Dlatego wybrałam się na prawdziwe, francuskie śniadanie do kawiarni. Zapachniało świeżo zmieloną kawą i pieczywem wyjętym z piekarnika. Zamówiłam espresso, szklankę wody, croissanty i jajecznicę. Nie zapomniałam również o dobrej lekturze. Już dawno nie spędziłam tak przyjemnego poranka, nie myśląc o niczym i całkowicie oddając się relaksowi.

Nie tylko laba

Żeby nie było tak beztrosko, po powrocie do domu sprawdziłam najpilniejsze mejle i zabrałam się do pracy. Po kilku godzinach zjadłam wspólnie obiad z moim mężem, który wrócił z treningu i zastanawialiśmy się, jak wykorzystać resztę soboty.

Postanawiamy nie zwalniać tempa, więc wybraliśmy się na długą przejażdżkę rowerową i lody. A wieczorem zaprosiliśmy znajomych.

Niedziela

Niedziela zawsze napawa mnie pewną melancholią. Kończy jeden, a rozpoczyna drugi, całkowicie nowy tydzień, który trzeba dobrze przeżyć od początku do końca. Staram się jak najdłużej leżeć w łóżku, bo wiem, że jutro budzik zadzwoni bezlitośnie o szóstej rano.

Niedziela to dzień romantycznych spacerów, wyszukiwania urokliwych knajpek, w których można zjeść coś pysznego i spędzania czasu tylko we dwoje.

admindo

One thought on “Jak spędzić weekend w mieście – poradnik”

  1. Czasem nie ma faktycznie pomysłu co robić na weekendy. Taki poradnik nieraz się przydaje. Może faktycznie wybiorę się do kina?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.