Jak urządzić mieszkanie o niewielkim metrażu?

Niewielkie mieszkania mają to do siebie, że często trudno jest je urządzić w funkcjonalny sposób. Konieczne jest dysponowanie odpowiednią wiedzą na temat obecnie stosowanych rozwiązań oraz aktualnych trendów. Niezbędne okazuje się także dokładne zaplanowanie danej aranżacji. Jak w przemyślany sposób urządzić niewielkie mieszkanie? Jakie elementy optycznie powiększają przestrzeń?

Jakie kolory do małego mieszkania? 

W małych wnętrzach wato postawić na barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Najlepiej sprawdzają się więc kolory jasne. Dobrym pomysłem okazuje się wybranie bazy, czyli barwy, która będzie dominować w danym pomieszczeniu. Najlepiej sprawdzi się biel, ecru czy jasna szarość. Do takiej bazy można następnie dopasować dodatki, często w bardziej wyrazistych odcieniach. Należy zachować tę samą tonację, by stworzyć spójny efekt.

Funkcjonalne meble do małego mieszkania 

W małym mieszkaniu konieczne okazuje się postawienie na meble, które łączą w sobie kilka funkcji. Idealnie sprawdzi się np. stół z możliwością rozłożenia w sytuacji, gdy odwiedzą Cię goście. Dobrym pomysłem okazuje się także stworzenie baru pomiędzy kuchnią a salonem. To dodatkowe miejsce podczas gotowania oraz doskonała alternatywa dla stołu, szczególnie gdy w mieszkaniu mieszka niewiele osób.

Dobrym wyborem okazuje się także garderoba w zabudowie umieszczona w przedpokoju lub sypialni. Warto, by miała ona oszklone drzwi. Takie rozwiązanie pozwala bowiem na optyczne powiększenie danej przestrzeni.

Przemyślane rozwiązania powiększające przestrzeń

W małych mieszkaniach należy zrezygnować z ciężkich, materiałowych zasłon. Znacznie lepszym pomysłem okazuje się zastąpienie ich delikatnymi firankami i roletami, które pozwalają na ukrycie wnętrza pomieszczenia po zmroku. Aranżacja małego mieszkania powinna bazować również na ażurowych lub jasnych meblach, lustrach oraz odpowiednio zaplanowanym oświetleniu. Dobrze sprawdzi się tez uporządkowanie pod względem geometrycznym. Warto więc wybierać elementy wyposażenia wnętrza o podobnych formach.

Postaw na pomoc specjalistów 

Jeśli nie wiesz, jak zaaranżować małe mieszkanie, doskonałym pomysłem okazuje się postawienie na pomoc specjalistów. Są to np. projektanci z Wytwórni Joanna Fabicka. Wykwalifikowane osoby wiedzą, jakie rozwiązania są obecnie w modzie i które z nich pozwalają na wyposażenie niewielkiego mieszkania w funkcjonalny sposób.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.