Jak urządzić taras z tyłu domu? Trzy style nowoczesnych tarasów – sprawdź, który będzie pasował do Twojego domu!

Piękne drzwi wejściowe, za nimi wiatrołap z podręczną garderobą, dalej niewielki korytarz i on – salon marzeń. Z wygodną kanapą, kominkiem i wielkimi oknami od sufitu do podłogi. A za przeszkleniem? Taras! Z meblami i grillem, a do tego parę kroków od ogrodowego basenu. To marzenie wielu, którzy myślą o przeprowadzce do własnego domu. Czy jego realizacja jest trudna?

Nie ma domu bez tarasu

Projekt nieuwzględniający tarasu? Rzadkość. Bo i po co tworzyć wolnostojącą nieruchomość, jeśli nie można korzystać ze wszystkich jej możliwości w sposób komfortowy? Fakt, że domy budowane metodą gospodarczą bardzo często cierpią na tę przypadłość, że przez długie miesiące po przeprowadzce tarasu wciąż nie mają. To pierwszy, niechlubny styl, bardzo popularny, związany z brakiem funduszy na wykończenia zewnętrzne, ponieważ środki priorytetowo inwestowane są w komfortowe wnętrza. Jednak taki scenariusz warto omijać!

Budujemy taras z prawdziwego zdarzenia

Jeden z lepszych projektów tarasów to taki, który determinowany jest bryłą budynku. W tym przypadku, oprócz odpowiedniego ułożenia drzwi tarasowych można spodziewać się częściowego zadaszenia, zazwyczaj powiązanego z wyższym piętrem. Przykłady da się zobaczyć, przeglądając propozycje projektów nieruchomości pod adresem domoweklimaty.pl.

Przy odpowiednim przygotowaniu gruntu wraz z drenażem, rozprowadzeniu elektryki pod dodatkowe doświetlenie ozdobne i po montażu ładnej, dobrze zabezpieczonej deski tarasowej, inwestor zyskuje solidną bazę. Kolejny krok to jej zagospodarowanie poprzez dodanie mebli ogrodowych i innych akcesoriów.

Bez zadaszenia, lecz z pomysłem

Prostsza bryła budynku czasem sprawia, że nad tarasem nie ma do dyspozycji naturalnego dachu. Wtedy można ratować się na różne sposoby, np. dokupując zwijaną markizę. W niektórych przypadkach da się też bez szwanku dla wizerunku domu zainstalować solidną wiatę, najczęściej ażurową i wykonaną ze stali i drewna. To piękne i modne rozwiązanie.

Taras na tyłach domu to konstrukcja, która w sposób harmonijny może łączyć się z innymi elementami infrastruktury, takimi jak np. altanka lub murowana, osobna wędzarnia. Sposób powiązania tych stref oraz stylistyka urządzenia tarasu – skandynawska, marynistyczna, minimalistyczna – powinna być odzwierciedleniem gustu właścicieli.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.