Jak urządzić wnętrza w stylu loftowym?

Artykuł partnera.

Urządzanie mieszkania dla wielu osób jest wyzwaniem. Nie mając sprecyzowanych pomysłów, ciężko zaaranżować wnętrze w określonym stylu. Dodatkowo problem powstaje, kiedy tej przestrzeni jest znacznie więcej. Stawianie kolejnych ozdób zbierających kurz nie jest najlepszym pomysłem, w szczególności kiedy nieruchomość jest zamieszkiwana przez alergików. Dlatego watro przyjrzeć się pomysłom na to, jak urządzić wnętrza w stylu loftowym.

Czym są lofty?

Określeniem lofty nazywa się mieszkania, które zostały oddane do użytku w pomieszczeniach, które wcześniej służyły za fabryki czy hale przemysłowe. Zaaranżowanie takich miejsc do użytku mieszkalnego zawsze stanowiło wyzwanie ze względu na dużą przestrzeń poszczególnych pomieszczeń oraz wysokość danego lokalu.

Obecnie styl loftowy jest dość często spotykany i od początku bloki stawiane są z zamysłem oddania do użytku dużej przestrzeni. Jednak sam pomysł przyjął się na rynku tak dobrze, że właściciele mniejszych mieszkań również starają się w podobnym tonie urządzić swoje nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę, urządzając wnętrza w stylu loftowym?

Podczas zaaranżowania własnego mieszkania w stylu loftowym przede wszystkim należy się skupić na elementach, które już tam się znajdują i nie ma możliwości ich usunięcia. Chodzi tutaj przede wszystkim o rury oraz grzejniki. Wystarczy pomalować je na jednolity, wyrazisty kolor, co już nada wnętrzu zupełnie innego charakteru.

Innym akcentem nadającym mieszkaniu styl loftowy jest dokonanie drobnych poprawek na ścianach pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest nadanie jej surowego stylu poprzez pozostawienie nieotynkowanej ściany lub, w przypadku ceglanych budynków, wydobycie cegieł na światło dzienne. Całości dopełnią dodatki takie jak lampy sufitowe, kinkiety lub żyrandole. Należy jednak pamiętać, że każdy z tych elementów musi być pokryty wyrazistym kolorem wyróżniającym się na tle otoczenia.

Skąd wziąć meble w stylu loftowym?

Styl loftowy nie jest na tyle popularny, żeby móc zdobyć meble tego typu w najpopularniejszych sklepach z tymi akcesoriami. Często należy kupić tam produkt, a następnie oddać go do renowacji, w celu nadania mu odpowiedniego charakteru. Taki proces jest jedną z najpopularniejszych metod pozyskiwania mebli w stylu loftowym.

Jednak na rynku również istnieją firmy, które oferują już gotowe wyroby. Sklep Pi-Shape proponuje między innymi hokery czy krzesła lub stoliki wykonane w stylu loftowym. Dzięki temu mieszkanie wypełni się dodatkami, które pozwolą nadać wnętrzu odpowiedni charakter.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.