Jak uszczelnić dach z papy

Pokrywy dachowe wykonane za pomocą papy termozgrzewalnej wraz z upływem czasu ulegają mniejszym bądź większym uszkodzeniom. Czy w takiej sytuacji wymagana jest wymiana całego pokrycia dachowego? Nic z tych rzeczy! Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które w łatwy i szybki sposób uszczelnią dach z papy.

Ekspresowa naprawa dachów z papy

Obecnie jednym z najszybszych rozwiązań do naprawy dachów płaskich z papy jest zastosowanie gumy w płynie. Preparat to elastomer bitumiczny z domieszką polimerów. Do aplikacji wystarczy pędzel i puszka gumy. Płynna konsystencja sprawia, że środek łatwo wypełnia szczeliny powstałe w izolacji wykonanej z papy. Gumę można nałożyć samodzielnie, na zimno. Preparat tworzy jednolitą powłokę, której grubość powinna mieć około 2 mm. Wystarczy kilka godzin bezdeszczowej pogody, żeby izolacja wyschła. Aby uzyskać trwałą i wydajną ochronę najczęściej stosuje się dwie warstwy.

Alternatywa papy – guma w płynie

Gumę płynie można stosować również jako alternatywę papy termozgrzewalnej, nie tylko jako materiał naprawczy. Preparat ten również często łączy się z pianką PUR, tworząc izolację dachów zwaną systemem Duosil. Elastomer bitumiczny można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W zależności od potrzeb na rynku dostępne są różne rodzaje gumy, których należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem.

Ekologiczny wymiar gumy w płynie

Środek nie zawiera toksycznych substancji, jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Dodatkowo nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Preparat jest wysoce elastyczny i cechuje się dobrą przyczepnością do podłoża. Hydroizolacja wykonana w taki sposób jest odporna na wahania temperatur i promieniowanie UV, ponadto w bardzo minimalny sposób obciąża konstrukcję dachu.

Gwarancja i dostępność

Guma w płynie jest produktem pochodzącym z Kanady, wytworzonym z najwyżej jakości bitumu, który gwarantuje skuteczną hydroizolację przez wiele lat. Obecnie jest dostępna w sprzedaży detalicznej w sklepie internetowym GumaNaDach.pl

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.