Jak wybrać basen ogrodowy dla rodziny?

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, trzeba mieć na uwadze potrzeby wszystkich domowników. Najlepszy basen to taki, który odpowiada konkretnym preferencjom, dlatego wybór odpowiedniego egzemplarza należy przeanalizować pod tym właśnie kątem.

Wybór basenu ogrodowego a wiek domowników

Jednym z najważniejszych czynników, jakie trzeba mieć na względzie przy zakupie basenu ogrodowego, jest wiek domowników. W przypadku rodziny ze starszymi dziećmi można sobie pozwolić na zakup modelu rozporowego lub stelażowego. Oczywiście w żadnym razie nie wolno zostawiać kąpiących się dzieci bez nadzoru. Jeśli natomiast ktoś szuka rozwiązania dla najmłodszych maluchów, powinien postawić na prosty basen dmuchany, który można ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie czy w domu lub zabrać ze sobą na wakacje.

Jakość basenu ma znaczenie!

Jak radzą eksperci ze sklepu S-MUMO, najbardziej opłaca się zainwestować w basen od znanego i doświadczonego producenta – polecane są np. baseny Intex czy sygnowane innymi znanymi markami. Najlepsze firmy mające wyrobioną pozycję w branży dbają o jakość swoich wyrobów poprzez stosowanie najlepszych gatunkowo materiałów. Do wykonania basenów ogrodowych używa się m.in. poliestru oraz PCV. Najważniejsze jest to, aby dany egzemplarz był w możliwie jak największym stopniu odporny na uszkodzenia mechaniczne i spowodowane oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Jaka wielkość basenu ogrodowego jest najlepsza?

Wybierając basen ogrodowy pod kątem wielkości, trzeba uwzględnić liczbę użytkowników. Jeśli z basenu ma w tym samym czasie korzystać kilka osób, to najlepszym rozwiązaniem jest wówczas basen stelażowy. Baseny rozporowe są przeznaczone dla mniejszej liczby użytkowników, niemniej i one z powodzeniem zdają egzamin jako rodzinne baseny ogrodowe.

Stelażowy czy rozporowy – który basen jest lepszy?

Bardzo często decyzja o zakupie basenu ogrodowego sprowadza się do wyboru pomiędzy modelem stelażowym i rozporowym. Trzeba pamiętać o tym, że baseny stelażowe są nie tylko droższe, ale także bardziej skomplikowane w montażu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.