Jak wybrać dobry wentylator kolumnowy?

Wentylator kolumnowy to praktyczne urządzenie gwarantujące optymalną cyrkulację powietrza w zaciszu obiektu mieszkalnego. Skutecznie niweluje temperaturę i wilgotność, co przekłada się na lepsze samopoczucie oraz brak problemów z oddychaniem. Przy zakupie konkretnego modelu warto wziąć pod uwagę kilka parametrów. Finalny wybór z pewnością ułatwi profesjonalny ranking wentylatorów kolumnowych zamieszczony w Internecie.

Moc decyduje o wydajności

Standardowy wentylator kolumnowy jest dosyć wysoką konstrukcją z wbudowanymi rzędami kompaktowych wiatraków emitujących skoncentrowany nawiew. Posiada smukły kształt, zajmuje niewiele miejsca (można go z powodzeniem ustawić nawet w ciasnym kącie) i charakteryzuje się nowoczesnym designem, dzięki czemu wzbogaca wystrój wnętrza. Wybierając egzemplarz do własnego domu, należy przede wszystkim zweryfikować moc, ponieważ zależy od niej ogólna sprawność działania. Obowiązuje tutaj prosta zasada – im więcej watów, tym szybciej sprzęt będzie w stanie schłodzić daną przestrzeń użytkową. Do zastosowań typowo mieszkalnych w zupełności wystarczy między 40 a 70 W. Postawmy na model nie przekraczający tej górnej granicy, gdyż zbyt duża moc idzie zazwyczaj w parze z generowaniem uciążliwego hałasu i jednocześnie kosztownym poborem energii elektrycznej.

Kilka odmiennych trybów podnosi komfort eksploatacji

Kupując wentylator kolumnowy, trzeba koniecznie zainteresować się liczbą oferowanych przez niego trybów działania. Pożądane są zwłaszcza trzy – normalny (inaczej klasyczny), naturalny oraz nocny. Ten pierwszy emituje stosunkowo mocny podmuch o jednostajnej sile, dlatego stanowi wprost idealne rozwiązanie na upalne dni letnie. Z kolei drugi zapewnia odwzorowanie powiewów orzeźwiającego wiatru, natomiast trzeci jest zaskakująco delikatny, przez co znakomicie otula ciało przyjemną bryzą podczas snu. W niektórych modelach występuje również tryb dziecięcy, który słabnie wraz z upływem czasu i ostatecznie zostaje automatycznie wyłączony. Spore znaczenie ma ponadto kilkustopniowa regulacja prędkości nawiewu, pozwalająca na jego perfekcyjne dostosowanie do aktualnych potrzeb. Jeśli odwiedzimy internetowy ranking wentylatorów kolumnowych, to bez wątpienia uda nam się znaleźć urządzenie w stu procentach spełniające nasze oczekiwania.

Inne istotne parametry

W przypadku wentylatora kolumnowego liczy się nie tylko moc czy zakres trybów, ale także wygodne sterowanie – najlepiej za pomocą zdalnego pilota. Przydane uzupełnienie to czytelny panel z umiejętnie oznaczony przyciskami (zlokalizowany w górnej części) i nowoczesny wyświetlacz LED ukazujący kluczowe informacje o bieżącej pracy. Poza tym nie może zabraknąć timera służącego do wyłączania sprzętu o określonej godzinie, jonizatora neutralizującego zanieczyszczenia w postaci szkodliwych dla zdrowia alergenów i bakterii oraz oscylacji polegającej na obracaniu się konstrukcji na boki (gwarancja równomiernego rozprowadzania powierza po pomieszczeniu). Miłym dodatkiem będzie wbudowany głośnik Bluetooth, dający szansę na sparowanie wentylatora ze smartfonem i słuchanie ulubionej muzyki w trakcie wypoczynku albo realizowania codziennych czynności.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.