Jak wybrać firmę remontowo budowlaną

Budowa domu czy remont wiąże się nie tylko z wyzwaniem jakim są koszty ale też znalezieniem odpowiedniej firmy, która nam to zrobi bez błędów. Podpowiadamy jak wybrać dobrą firmę do remontu czy budowy domu.

Jak się zabrać za szukanie ekipy do budowy domu

Wcale nie ma się co dziwić, że firma o dobrej renomie w okolicy ma terminy zajęte na praktycznie sezon do przodu. Zanim jednak zaczniemy dzwonić po ogłoszeniach warto zrobić wizję lokalną. Przejście się po bliższych i dalszych sąsiadach, którzy niedawno remontowali czy budowali dom. Dowiemy się od nich która firma się dobrze spisała, a której drugi raz by nie wzięli. To jedno z ważniejszych źródeł informacji gdyż możemy naocznie zobaczyć jak został wykonany remont.

Kosztorys i harmonogram

Po wybraniu kilku firm, poprośmy je o przygotowanie kosztorysu i harmonogramu prac. Zazwyczaj te usługi są darmowe, a jak już to kosztują w granicach 100-300 zł. Dzięki temu będziemy mieć pogląd na to ile czasu danej firmie zajmie remont, a także jak dużo nas będzie kosztował. Z przedstawionych ofert już łatwiej będzie wybrać najlepszą.

Remont
pixabay.com

Rzetelni fachowcy są w cenie

Liczmy się z tym, że firmy dbające o jakość nie należą do najtańszych na rynku. Jednak można na pewno znaleźć dobrych wykonawców dających przystępną cenę. Wybierając ekipę najtańszą musimy liczyć się z tym, że mogą być opóźnienia w pracy czy błędy, które trzeba będzie usunąć. To są dodatkowe koszty oraz przesunięcia terminów w oddaniu robót, w większości wypadków końcowy rachunek wychodzi tak jakbyśmy wzięli droższą ekipę.

Podpisanie umowy

Umawiając się na „słowo” musimy liczyć się z opóźnieniami czy nierzetelnym wykonaniem prac. Dlatego dbajmy o to aby podpisać umowę – to jest też gwarancja dla wykonawcy, że inwestor zapłaci mu należną kwotę.

Jeszcze zanim podpiszemy umowę warto zasięgnąć wieści na temat tej firmy odnośnie zatrudnianych w niej osób. Jeśli jest to zgrana ekipa pracująca od lat i co najwyżej jedna czy dwie osoby się w niej zmieniły to możemy być bardziej pewni, że praca pójdzie sprawnie. Natomiast jeśli wykonawca bierze do remontu ludzi z tłumu, to musimy się liczyć z ryzykiem, że zanim remont się skończy oni mogą zrezygnować ze współpracy. My zostaniemy w tym czasie z niedokończonym remontem i bez ekipy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą remontowo – budowlaną https://idea-bud.net.pl/.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.