Jak wybrać i zamontować bramę segmentową?

Artykuł partnera.

Brama garażowa segmentowa to najpopularniejszy wybierany przez nas rodzaj. Nie dzieje się tak bez powodu – można wpasować ją w każdy otwór, nie zajmuje wiele miejsca i prezentuje się estetycznie. Na co zwrócić uwagę wybierając bramę do garażu? Kiedy wersja segmentowa będzie strzałem w dziesiątkę?

1. Bramy garażowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

2. Rodzaje bram garażowych

3. Brama segmentowa – kiedy się sprawdzi?

4. Bramy garażowe segmentowe – jak je zamontować?

5. O czym pamiętać kupując segmentowe bramy garażowe?

Bramy garażowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Aby garaż spełniał swoje zadanie i jednocześnie był zabezpieczony przed niepożądanymi osobami, musimy wyposażyć go w bramę. Przy wyborze liczy się nie tylko nasza preferencja, ale również to, jak duży jest nasz podjazd, i czy mamy dość miejsca na montaż konkretnego rodzaju mechanizmu. Przed zakupem warto więc dobrze się zastanowić, czy chcemy schować skrzynkę bramy segmentowej w ścianie, czy jest on dość wysoki by skrzydło mogło zmieścić się pod sufitem, a także czy damy radę manewrować autem na podjeździe, gdy będzie ona w pełni otwarta i zamknięta.

Rodzaje bram garażowych

Istnieje kilka różnych rodzajów bram, spośród których możemy wybrać tę do naszego własnego garażu. Zaliczamy do nich kolejno:

  • bramy rozwierne: zajmują najwięcej miejsca ze wszystkich typów, ponieważ otwierają się jak skrzydło drzwi. Musimy mieć więc dość przestrzeni, by być w stanie fizycznie otworzyć bramę na całą jej rozpiętość. Jest to opcja, którą warto wybrać tylko w przypadku bardzo przestronnych posesji z dużym podjazdem;
  • bramy uchylne: ich mechanizm sprawia, że skrzydło drzwi uchyla się i po złożeniu zajmuje przestrzeń bezpośrednio pod sufitem. Jest on bardziej poręczny, niż w przypadku bram rozwiernych, jednak nadal musimy mieć dostatecznie wysoki garaż, by być w stanie zamontować w nim bramę;
  • bramy segmentowe: najbardziej poręczne i z tego powodu najpowszechniej wykorzystywane. Skrzydło składa się tu z małych segmentów, które są ze sobą połączone w taki sposób, aby można było złożyć je w harmonijkę podczas składania. Mechanizm sprawia, że możemy dopasować konstrukcję do dowolnych wymiarów otworu garażowego. Bramy segmentowe dobrze zabezpieczają garaż przed warunkami atmosferycznymi, a także pomagają uczynić go bardziej dźwiękoszczelny;
  • bramy rolowane: ich mechanizm jest identyczny jak ten, który znajdziemy w roletach zewnętrznych. Dzięki temu może być ona wyposażona w dodatkowe mechanizmy antywłamaniowe, zajmuje bardzo mało miejsca, a także możemy ją zamontować już po tym, jak garaż został wybudowany – skrzynka na roletę może znajdować się na zewnątrz, nad wjazdem. Niestety, nie jest to rozwiązanie szczególnie estetyczne, gdyż skrzynka bramy odstaje od elewacji budynku.

Brama segmentowa – kiedy się sprawdzi?

Bramy segmentowe są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Nie zajmują wiele miejsca, a z drugiej strony nie wymagają również posiadania dużego podjazdu. Segmentowa brama ładnie wpasowuje się w elewację, co z pewnością będzie miało duże znaczenie dla estetów. Do jednej z jej ważniejszych pozytywnych cech zaliczamy również fakt, że tego rodzaju konstrukcja posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Oznacza to, że nie będziemy mieć problemu z utrzymaniem ciepła wewnątrz garażu, ani nie uświadczymy w nim wilgoci. Jest to więc dobra opcja w przypadku, gdy posiadamy niecodzienne, wartościowe lub tzw. oldschoolowe auto lub gdy wykorzystujemy garaż także do innych celów, na przykład jako przydomowy warsztat czy do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Wiele ciekawych propozycji bram segmentowych znajdziesz na stronie: https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-segmentowe.

Bramy garażowe segmentowe – jak je zamontować?

Bramę garażową powinna dla nas zamontować ekipa profesjonalnych monterów. Najlepiej, jeżeli są to osoby autoryzowane przez producenta, od którego kupiliśmy bramę – wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie ze sztuką, a także że w razie problemów nikt nie odmówi nam naprawy powołując się na niewłaściwy montaż. Jeżeli zamówiliśmy bramę ręczną, zazwyczaj otrzymamy trzy paczki z jej częściami. W przypadku bram automatycznych jest to średnio pięć sztuk. Naszym zadaniem jest sprawdzenie, czy produkt, który otrzymaliśmy jest zgodny z naszym zamówieniem oraz czy jego elementy nie są uszkodzone. Warto również ponownie wymierzyć skrzydło bramy oraz otwór garażowy, abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

O czym pamiętać kupując segmentowe bramy garażowe?

Brama garażowa to ważny element domu i z tego powodu powinniśmy zadbać o jej jakość. Jeżeli nasza posesja nie ma ogrodzenia lub garaż wychodzi bezpośrednio na drogę, wybrane skrzydło musi posiadać właściwości antywłamaniowe – w innym wypadku będzie słabym punktem w systemie alarmowym naszego domu. Pamiętajmy również, aby dobrze dobrać rodzaj i wielkość bramy do wymiarów garażu, podjazdu oraz ogólnie naszej posesji. Dzięki temu będzie nam łatwo z niego korzystać w przyszłości.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.