Jak wybrać lampy wiszące?

Artykuł partnera.

Odpowiednie oświetlenie w naszym mieszkaniu sprawia, że prezentuje się ono estetycznie i jest w pełni bezpieczne podczas poruszania się. Właśnie dlatego tak często wybieramy lampy wiszące, które dostarczają dużo światła i są w stanie rozjaśnić nawet spore przestrzenie. Aby jednak cieszyć się zadowalającym efektem, należy wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać lampy wiszące do swojego mieszkania.

Lampy wiszące nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Choć coraz częściej dobieramy praktyczne i estetyczne oświetlenie dodatkowe, standardowe zwisy traktujemy jako bazę, która zapewni nam odpowiednią ilość światła w większości pomieszczeń. Doceniamy je za praktyczne ulokowanie w niewykorzystanej przestrzeni, efektywne rozjaśnianie nawet dużego metrażu i design wpisujący się w obecnie panujące trendy. Podpowiadamy, jak wybrać lampę wiszącą spośród tysięcy zaproponowanych przez producentów modeli.

Jasna lampa sufitowa

Jak wybrać lampy wiszące?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać lampy wiszące do poszczególnych pomieszczeń, przede wszystkim określ przeznaczenie każdej z nich. Nie da się bowiem ukryć, że zupełnie inny model będzie dobrym rozwiązaniem, gdy planujesz przy nim pracować, inny zaś sprawdzi się nad stołem w jadalni. W salonie stawiamy na rozwiązania dekoracyjne, a w kuchni cenimy funkcjonalność. Ważne jest ustalenie, czy wybierana lampa wisząca będzie stanowiła główne oświetlenie, czy jej zadaniem będzie jedynie dodatkowe wspieranie największego źródła światła.

Następnym krokiem przy wyborze najlepszej lampy wiszącej do mieszkania jest ustalenie, jak długiego zwisu potrzebujemy. Należy przeanalizować więc zarówno wysokość samego mieszkania, jak i tego, co będzie znajdowało się pod żyrandolem. Gdy szukasz lampy do jadalni, która będzie wisiała nad stołem, koniecznie pamiętaj, że światło nie powinno nikogo z siedzących przy nim razić w oczy. Jeśli interesuje cię oświetlenie do przedpokoju, dokładnie sprawdź, czy wybrany model nie będzie istotnie ograniczał wam swobody ruchów.

Złota lampa sufitowa

Wybierając lampy wiszące do swojego mieszkania, przeanalizuj również ich rozmiar. Jeśli wybierzesz duży model, a następnie umieścisz go w małym pomieszczeniu, dodatkowo przytłoczysz je i zmniejszysz optycznie. Za mały klosz może natomiast zupełnie zginąć w aranżacji i – co jeszcze ważniejsze – nie spełni swojego podstawowego zadania, czyli nie rozjaśni skutecznie całej przestrzeni. Warto również pamiętać, że w takiej sytuacji mogą pojawić się nieestetyczne cienie, które również wpływają na optyczny efekt pomniejszenia pomieszczenia.

Należy pamiętać, że ogromnie istotny jest design. Nie musi on wpisywać się w aktualnie panujące trendy – jeśli cenisz sobie ekstrawagancję, postaw na nietuzinkowe lampy wiszące. Twoje mieszkanie powinno podobać się przede wszystkim tobie. Jednocześnie pamiętaj, że cały projekt powinien być spójny, by żaden jego element cię nie drażnił – dzięki temu odpoczniesz nawet po najtrudniejszym dniu i zbierzesz siły na kolejny.

Jakie lampy wiszące wybrać?

Nie da się ukryć, że lampy wiszące są doskonałym źródłem światła i wciąż nie mają sobie równych w kategorii oświetlenia głównego. Wiemy już, na co warto zwracać uwagę przy ich wyborze – pozostaje więc ustalenie, jakie zwisy wybrać, by ostateczny efekt cieszył nas przez kolejne lata.

Nowoczesne oświetlenie wiszące dostępne w sklepie Artera może przyjmować dwie formy:

  • jednopunktowych lamp wiszących, które są najlepszym rozwiązaniem do niedużych przestrzeni – sprawdzają się w sypialni czy kuchni o małym metrażu, są doskonałym rozwiązaniem w jadalni z małym stołem,
  • wielopunktowych lamp wiszących, które sprawdzają się szczególnie w dużych pomieszczeniach oraz nad długimi stołami czy wyspami kuchennymi.

Czarna lampa sufitowa

Wybór lampy wiszącej uzależniony jest więc przede wszystkim od jej umiejscowienia i przeznaczenia. Następnie należy przeanalizować ich rozmiar i długość kabla. Ostatecznie należy wziąć pod uwagę również design i liczbę oferowanych punktów świetlnych. Po takiej analizie wybrane lampy wiszące z pewnością wpiszą się w nasze potrzeby i wymagania.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.