Jak wybrać nowe mieszkanie w Lublinie?

Zakup nowego mieszkania to jedno z najważniejszych i najkosztowniejszych przedsięwzięć w życiu. Decyzja jest uzależniona od wielu czynników – każdy, kto planuje nabyć w Lublinie nieruchomość od dewelopera, musi mieć na względzie kilka istotnych przesłanek.

Nowe mieszkanie w Lublinie – sposób finansowania

Pierwszym krokiem do zakupu nowego mieszkania w Lublinie jest określenie własnych potrzeb oraz ustalenie, w jaki sposób inwestycja zostanie sfinalizowana. Obecnie za 1 m kw. mieszkania w stolicy województwa lubelskiego trzeba zapłacić średnio ok. 7 tys. zł, co w porównaniu ze stawkami obowiązującymi w takich miastach jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk jest bardzo korzystną ceną. Nie każdego stać na wyłożenie całej wymaganej kwoty, dlatego sporo osób wspiera się kredytem hipotecznym. Eksperci z firmy Orion przypominają jednak, że otrzymanie kredytu wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wyśrubowanych wymogów dotyczących m.in. wkładu własnego.

Nowe mieszkanie w Lublinie – jaki metraż i lokalizacja?

 Z czysto ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłacalny jest zakup większego mieszkania. Lublin sprzedaż obejmuje zarówno mniejsze, jak i większe lokale. Sporą popularnością cieszą się kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe, ale warto dokładnie przeanalizować rozmaite oferty. Może się bowiem okazać, że nawet trzypokojowe lokum można nabyć w cenie niewiele wyższej od ceny dwupokojowej nieruchomości. Metraż powinien odpowiadać preferencjom lokatorów. Podobnie jest z lokalizacją. Centrum i najbliższe okolice są zazwyczaj uważane za najatrakcyjniejsze pod tym względem, lecz niejednokrotnie i dalsze dzielnice czy nawet obrzeża miasta nie są wcale złym pomysłem. Najistotniejsze w omawianym kontekście są takie aspekty jak: rozbudowana sieć komunikacyjna umożliwiająca sprawny dojazd do centrum, bezpieczeństwo, miejsca parkingowe, rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, zielone tereny rekreacyjne oraz inne udogodnienia, np. dla osób niepełnosprawnych czy dla dzieci.

 

 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.