Jak wybrać okna do domu?

Wybór okien do domu decyduje o komforcie codziennego funkcjonowania. Sprawdź na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupu.

Doświetlają obecne w domu pomieszczenia, umożliwiają swobodne wietrzenie przestrzeni i chronią przed chłodem z zewnątrz. O czym mowa? Rzecz jasna o oknach. I choć może się wydawać, że zakup tego typu produktu nie należy do najtrudniejszych, to jednak w praktyce często okazuje się, że podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu nastręcza nie lada problemu. Jak wobec tego wybrać okna do domu?

Oszczędzaj na zdrowiu

Pierwszą cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru okien jest energooszczędność czyli izolacyjność termiczna.  Okna posiadające wspomnianą właściwość zapobiegają ucieczce ciepła z domu, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Ale to nie wszystko. Zakup wysokiej jakości okien energooszczędnych wraz z osłonami zaprocentuje także w trakcie upałów. Jak się bowiem okazuje ten typ produktów z powodzeniem zapobiegnie zbyt intensywnemu nagrzaniu przestrzeni. Warto dodać, iż okna energooszczędne wywierają duży wpływ na nasze zdrowie, gdyż niejako automatycznie eliminują problem suchego powietrza w sezonie grzewczym. Wybierając okna energooszczędne zawsze zwracajmy uwagę na współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw. Im niższy, tym lepsza izolacyjność termiczna. W przypadku okien energooszczędnych parametr Uw powinien być mniejszy niż 1,3 W/m2K.

Koniec z hałasem

Hałasy dobiegające z zewnątrz są w stanie skutecznie obniżyć komfort codziennego funkcjonowania. Doskonale wiedzą o tym zarówno osoby cierpiące na częste bóle głowy bądź też silne migreny, jak i seniorzy czy świeżo upieczeni rodzice. Niestety, często jedynym rozwiązaniem problemu okazują się stopery do uszu. Czy aby na pewno? Otóż nie. Wysoki komfort akustyczny z powodzeniem zapewnią także okna dźwiękochłonne. Kupując okna plastikowe tego typu należy zwracać uwagę na parametr Rw. Im wyższa wartość Rw, tym lepsza ochrona przed hałasem. Ile – w praktyce – powinien wynosić opisywany parametr? Wysokie tłumienie irytujących dźwięków zapewnią okna posiadające Rw = 33dB.

Bezpieczne i pewne

Dom to miejsce kojarzące się głównie z bezpieczeństwem. Niestety, wspomniane poczucie bezpieczeństwa może zostać bezpowrotnie utracone wraz z chwilą włamania. Naruszenie przestrzeni prywatnej nierzadko powoduje tak silny stres, że osoby go doświadczające przez długi czas nie są w stanie powrócić do równowagi psychicznej. Naturalnie właściciel domu czy też mieszkania ponosi również straty materialne. Co ciekawe, statystycznie największa ilość włamań odbywa się właśnie przez okna i drzwi balkonowe. Dlatego też warto decydować się na wybór okien wyposażonych w elementy o właściwościach antywłamaniowych.

Wybór producenta

Czy wiesz, że tytuł europejskiego lidera w stolarce okiennej przypada właśnie naszemu krajowi? To nie żart. Z roku na rok rośnie zagraniczny popyt na polskie okna i drzwi, czego efektem jest intensywny rozwój omawianej branży. Dlatego też warto decydować się na okna krajowych producentów, takich jak między innymi firma Drutex (www.e-lazur.pl). Wyroby marki cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ogromną popularność zyskały one głównie w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Szwecji.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.