Jak wybrać płytki ceramiczne?

Artykuł partnera.

Wybranie odpowiednich płytek ceramicznej nie jest najłatwiejszym zadaniem, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych produktów. Dla wielu osób najbardziej istotny może być oczywiście wygląd, ale nie jest to jedyny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze. Przy zakupie płytek należy uwzględnić ich przeznaczenie (np. podłogowe lub ścienne) oraz szereg dodatkowych parametrów takich jak antypoślizgowość, rozmiar czy odporność na ścieranie lub mróz. Przy wyborze płytek warto skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą dobrać odpowiedni produkt do indywidualnych potrzeb.

Jakie są podstawowe rodzaje płytek ceramicznych?

Producenci krajowych oraz zagranicznych płytek ceramicznych zapewniają zazwyczaj szczegółowe informacje dotyczące specyfiki danego produktu. Warto jednak znać podstawowy podział uwarunkowany docelowym przeznaczeniem płytek. Jeżeli chodzi o zastosowanie, wyróżnić można następujące rodzaje ceramiki:

  • płytki podłogowe (terakota)
  • płytki ścienne (glazura)
  • płytki parapetowe
  • płytki zewnętrzne
  • płytki na schody
  • płytki gresowe (gresy)
  • mozaiki i kafle dekoracyjne (zwane dekorami)

Mając na uwadze różnorodność produktów, nie można dziwić się, iż płytki ceramiczne są jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów wykorzystywanych do wykończenia estetyki wnętrz. Świetnie sprawdzają się we wszystkich rodzajach pomieszczeń, a ponadto nadają charakteru i ułatwiają sprzątanie lokali użytkowych. Bez problemu można je wykorzystać także na zewnątrz, ale należy wtedy wybrać produkt mrozoodporny (np. gres).

Zagraniczne płytki ceramiczne – czy warto je importować?

Samodzielny import zagranicznej ceramiki nie jest łatwym zadaniem, ponieważ proces ten wymaga kompleksowej wiedzy z zakresu projektowania oraz wykańczania wnętrz. O wiele lepszym pomysłem jest zakup importowanych produktów u polskiego dystrybutora, dzięki czemu uniknąć można wszelkich trudności związanych z logistyką transportu delikatnych ładunków. Do Polski najczęściej importowane są produkty ceramiczne z krajów takich jak Niemcy, Włochy, Hiszpania i Ukraina, ale w przypadku bardziej egzotycznych projektów warto sprawdzić też ofertę meksykańskich, indyjskich albo brazylijskich producentów.

Co wyróżnia włoskie płytki ceramiczne Cisa Ceramiche?

Płytki Cisa Ceramiche to doskonały wybór dla osób chcących podkreślić charakter i unikalność wnętrza w danym lokalu, domu, firmie czy pomieszczeniu. Włoski producent znany jest przede wszystkim z wysokiej jakości produktów o niepowtarzalnym wyglądzie. Na wyróżnienie zasługuje tu kolekcja Xilema, która do złudzenia przypomina strukturę i wygląd drewna. Wbrew temu co wielu osobom mogłoby się wydawać włoskie płytki ceramiczne Cisa Ceramiche doskonale też inne style takie jak angielska boazeria lub nowojorskie industrialne lofty.

Czym charakteryzują się krajowe płytki ceramiczne?

Polscy producenci ceramiki to doskonała alternatywa dla zagranicznych płytek, które są zazwyczaj znacznie droższe. Krajowe produkty są zazwyczaj tańsze oraz o wiele łatwiej dostępne, ale co warto zaznaczyć, nie ustępują w żaden sposób jakością w stosunku do importowanych płytek. Polskie firmy ceramiczne znane są na terenie całej UE z wysokiej klasy produktów, co potwierdzone jest licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.