Jak wybrać płytki podłogowe?

Płytki podłogowe to materiał, który najczęściej wykorzystywany jest na posadzki w kuchniach i łazienkach. Ale nowe rozwiązania (np. ogrzewanie podłogowe) sprawiają, że płytki ceramiczne coraz częściej pojawiają się w salonach. Na co zwrócić uwagą na zakupach, aby płytki podłogowe były inwestycją na lata?

Tradycyjne czy nowoczesne płytki podłogowe?

Płytki ceramiczne podłogowe to materiał bardzo popularny. Dzisiaj osoby, które remontują czy urządzają mieszkanie lub dom mają do wyboru mnóstwo możliwości. Dostępne dzisiaj w sprzedaży płytki podłogowe dostępne są w rozmaitych kolorach. Mogą być jednokolorowe albo wzorzyste. W ofercie wielu cenionych producentów dostępne są też płytki, które imitują inne materiały. Płytki mogą imitować deski podłogowe, parkiet czy kamień. Dzięki temu każdy może wybrać płytki, które spełnią wszystkie jego oczekiwania. Bardzo ciekawe efekty wizualne można osiągnąć decydując się na płytki podłogowe Paradyż. Ten polski producent przygotował bardzo szeroką ofertę idealnie wpisującą się w gusta, potrzeby i oczekiwania bardzo różnych grup klientów. Co więcej, proponowane przez tę firmą płytki podłogowe wzornictwem nawiązują do najbardziej aktualnych trendów.

Jakie powinny być płytki podłogowe?

Decydując się na podłogę wykończoną płytkami ceramicznymi na zakupach nie należy kierować się przede wszystkim ich walorami estetycznymi. Podłoga z płytek ceramicznych powinna być trwała i bezpieczna. Dlatego też należy wybierać płytki odznaczające się zwiększoną twardością. Takie płytki będą mniej podatne na zarysowania. Jeśli płytki mają znaleźć się na podłodze w łazience lub kuchni, muszą być także odporne na działanie wilgoci oraz środków chemicznych używanych do sprzątania. Płytki podłogowe powinny też mieć antypoślizgową powłokę, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Wybierając mrozoodporne płytki będzie można wykończyć podłogę na balkonie lub tarasie.

Płytki podłogowe to dobry wybór na podłogę nie tylko w kuchni czy łazience. Płytki można wykorzystać także w przedpokoju, a nawet w salonie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.