Jak zaprojektować mieszkanie luksusowe z mniejszym budżetem?

Każdy powinien mieszkać w domu, który kocha. Wnętrza naszego mieszkania towarzyszą nam przez większą część doby, dlatego zaprojektowanie idealnych kątów dla siebie to coś, do czego warto podejść z zapałem i namysłem. Osoby z niewielkim budżetem wcale nie muszą godzić się na bylejakość. Możesz mieszkać w luksusowo prezentującym się domu – wystarczy, że zastosujesz się do naszych porad. Jak zaprojektować piękny dom w dobrej cenie? Co zrobi dużą różnicę we wnętrzu?

Listwy ścienne

Listwy ścienne są idealnym przykładem tego, że nie trzeba wcale wydać wiele, by stworzyć projekt z charakterem. Wybór listew na ściany otwiera przed nami ogromne możliwości. Możemy pomalować je na ten sam kolor, co ściany, możemy wybrać farbę w innym odcieniu, tworząc ciekawy balans. Modnym rozwiązaniem jest na przykład wypełnienie przestrzeni w środku listew tapetą korespondującą z kolorem na ścianach. Listwy dodają wiele klasy pomieszczeniu, spajają ze sobą wiele elementów i przede wszystkim pozwalają nam uniknąć nudy na ścianie. To świetne rozwiązanie w każdym domu!

Luksusowo urządzony pokój.

Źródło: Studio Loko

Mocne kolory

Szlachetność i luksus kojarzą nam się z przepychem, nasyceniem, długowiecznością, a jednocześnie klasycznością. Wszystko to reprezentować będą w pomieszczeniu ciemne, stonowane barwy. Coraz częściej zobaczymy wnętrza dominowane przez czerń, grafit czy granat. Nie bój się takich kolorów – one właśnie wniosą do wnętrza dużo ciężaru, który jednak nie przytłacza, a dodaje smaku i jakości. Jeśli pragniesz zaprojektować wnętrza luksusowe, a Twój budżet jest ograniczony, wybór szlachetnych, ciemnych kolorów sparowanych z lżejszymi, żywszymi dodatkami z pewnością zrobi ogromny efekt!

Luksusowa kuchnia.

Źródło: Studio Loko

Ciekawe oświetlenie

Polacy mają w zwyczaju nie doceniać znaczenia ciekawego oświetlenia. Czas zerwać z nudą i postawić na nieco szaleństwa. Twój żyrandol nie tylko ma oświetlić pomieszczenie – może być też ciekawym dziełem sztuki lub może opowiadać historię o Twoim stylu. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się na przykład żyrandole wykonane z wikliny czy bambusa. Są one widowiskowe, ale jednocześnie nie przytłaczają swoim ciężarem. Takie oświetlenie z pewnością urozmaici wizualnie Twoje wnętrza.

Luksusowo urządzone mieszkanie.

Źródło: Studio Loko

Twój styl to dobra miara sukcesu

Eklektyzm jest ciekawym stylem, jednak bardzo niewielu może szczycić się dobrym jego zrozumieniem. Kluczem do zaprojektowania wnętrza, które pokochasz, jest trzymanie się jednego stylu architektonicznego. Znalezienie swojej estetyki daje nam ogromną przewagę, zwłaszcza gdy pracujemy z ograniczonym budżetem. Unikniemy bowiem sytuacji, gdy kupimy meble, które kochamy, jednak nic do siebie nie pasuje, a przestrzeń zamiast zachwycać, wydaje się zagracona. Dobre planowanie i stworzenie projektu to podstawa!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.