Jak zaprojektować ogród w stylu włoskim?

Słoneczna Italia to częsty cel naszych letnich podróży. Upalna pogoda, piękne krajobrazy i przede wszystkim stylowe ogrody to elementy, z którymi niezmiennie kojarzymy Włochy. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci zaprojektować swój własny włoski ogród tak, by po każdym wyjściu z domu poczuć się jak w słonecznej Toskanii.

Bujne rośliny

Włoskie ogrody to przede wszystkim bujne, gęste rośliny, które nie tylko ozdabiają przestrzeń, ale także zapewniają nam cień podczas upalnych popołudni. Mimo ich pozornej dezorganizacji należy pamiętać, że podstawową zasadą włoskiego ogrodu jest finezja oraz harmonia. W związku z tym warto zainwestować w rośliny o kolorowych kwiatach, które dodadzą naszej przestrzeni stylu i uroku. Ogromna liczba roślin, choć chwilami przytłaczająca musi podlegać odpowiedniej pielęgnacji oraz powinna tworzyć spójną całość.

Miejsce na biesiady

Włosi to przede wszystkim naród, który powszechnie kojarzy nam się z ogromną gościnnością oraz zamiłowaniem do wspólnego biesiadowania. W związku z tym warto zainwestować w odpowiednie ogrodowe meble. Szczególnie istotnym elementem każdego wyposażenia jest ogromny stół. To właśnie on stanowi kwintesencje włoskiego ogrodu, który staje się miejscem wspólnego spożywania posiłków. Postaw na duży model o prostym, minimalistycznym wzorze. Meble w stylu włoskim to przede wszystkim wyposażenie utrzymane w jasnej, ciepłej tonacji, która nadaje całości rodzinnego ciepła.

Dekoracje

Włoski, renesansowy ogród to przede wszystkim wielość różnego rodzaju dekoracje. Altanki, rzeźby czy dekoracyjna wiklina z pewnością nadadzą Twojej przestrzeni południowego klimatu. Choć nawet w dekoracjach przeważają jasne barwy, warto pamiętać o charakterystycznych czerwonych, żółtych i pomarańczowych wykończeniach i dodatkach, które nadają całej kompozycji żywiołowości.

Stworzenie własnego włoskiego ogrodu to zadanie wymagające od nas sporej inwencji twórczej, kreatywności, ale także precyzji i harmonii. Należy pamiętać, że włoskie ogrody to przede wszystkim idealne wyważenie współczesnej klasyki z renesansowym przepychem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.