Jak znaleźć idealne dla siebie mieszkanie? Tylko sprawdzone rady i zero kompromisów

Wybór mieszkań jest duży, ale to wcale nie oznacza, że łatwo można znaleźć mieszkanie, które nam się podoba. Na pewno przy wyborze nie należy iść na kompromisy, czyli należy kupić takie mieszkanie, które nam odpowiada. Jednocześnie nie można kupować pod wpływem impulsu. Pewnie każdy już takie zakupy zaliczył i potem tego żałował. Zatem tutaj pojawia się pytanie, które brzmi: jak znaleźć idealne dla siebie mieszkanie?

Na własną rękę czy z pomocą?

Mężczyzna trzyma klucze od domu

Zakup mieszkanie nie jest łatwy, a wręcz przeciwnie. Jednak, nim przedstawimy Wam sposoby na znalezienie idealnego mieszkania, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy szukacie lokum na własną rękę czy korzystacie z biura sprzedaży mieszkań. Warszawa, Kraków czy Katowice – w tych miastach rynek mieszkań ciągle się rozwija i wybór jest ogromny, stąd też całkiem sensowne wydaje się skorzystanie z pomocy pośrednika. Dzięki temu zaoszczędzicie czas i jednocześnie macie pewność, że pośrednik znajdzie lokum, które Wam się spodoba, ale nim mu opowiecie o swoich oczekiwaniach sami musicie uświadomić sobie na czym Wam zależy i najlepiej to zrobić…

Zapisz swoje oczekiwania

Skoro już wiecie, że mieszkania nie należy kupować pod wpływem impulsu, bo potem można żałować, powinniście też wiedzieć, że najlepiej uświadomić sobie, jakie ma się oczekiwania. Niewątpliwie każdy z nas może mieć inne. Jednym zależy na dużym metrażu, a inni szukają dobrej lokalizacji. Są i tacy, którzy cenią obie te rzeczy. Możliwości jest więc sporo. Na pewno warto zapisać cechy idealnego mieszkania. Dzięki temu możecie sprawdzić, czy dana oferta spełnia wstępnie Wasze oczekiwania. Oczywiście nie twierdzimy, że przed zobaczeniem mieszkania i na podstawie tylko i wyłącznie ogłoszenia można powiedzieć wiele, bo jednak nie można nadal być pewnym danej oferty. Jak wiadomo zdjęcia można obrobić, a w ogłoszeniu nakłamać – dlatego dopiero po tym, jak dokładnie obejrzycie mieszkanie, możecie utwierdzić się w swoim zdaniu bądź wręcz przeciwnie.

Lokalizacja ma znaczenie

Dla wielu osób lokalizacja ma znaczenie, a jednak przy wyborze mieszkania jakby zapominali o tym parametrze. A to oczywiście jest dużym błędem. Lokalizacja jest ważna z wielu powodów, choć trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czy łatwo jest dojechać nam do pracy, czy raczej czeka nas długie stanie w korkach? Dodatkowo dla rodzin istotne znaczenie ma to, gdzie znajdują się szkoły. Jeżeli cenicie cisze i spokój, to trzeba unikać mieszkań, które znajdują się blisko centrum handlowego czy szkoły, bo wtedy na ciszę nie ma co liczyć. Każdy z nas jest inny i dlatego też każdy powinien wybierać mieszkanie pod kątem swoich preferencji. Co z tego, że metraż będzie odpowiadał, jeżeli będzie narzekać na duży hałas, bądź też dojazd do pracy zajmie Wam sporo czasu. Trzeba jeszcze pamiętać o jednej ważnej rzeczy, że lokalizacja wpływa na cenę, jednak lepiej zapłacić więcej i wybrać lokalizację, która nam odpowiada.

Do remontu czy po remoncie, a może do odświeżenia?

Cóż, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że inwestycja w nieruchomość jest kosztowna. Ale jednak kupując mieszkanie trzeba ponosić koszty i to duże koszty. Na cenę ma wpływ także stan techniczny samego lokum. Do wyboru są mieszkania po remoncie, ale i do odświeżenia bądź do całkowitego remontu. Wyboru najlepiej dokonywać pomiędzy mieszkaniem po remoncie a takim do całkowitego remontu. Już tłumaczymy dlaczego. Otóż powinniście zdawać sobie sprawę, że mieszkanie do odświeżenia często oznacza to samo, co mieszkanie do całkowitego remontu, tylko więcej kosztuje. Jeżeli więc zależy Wam, by szybko się wprowadzić, to jednak lepiej się nie zastanawiać i kupić już wyremontowane mieszkanie, ale tylko pod warunkiem, że styl aranżacji Wam odpowiada, bo jeżeli tak nie jest, to trzeba szukać dalej. Trudno się mieszka w mieszkaniu, w którym źle się czujemy z powodu estetyki wnętrza i tutaj nie warto iść na kompromisy, czyli trzeba kupować tylko to, co nam się podoba.

Pamiętajcie, że sprzedający czasami windują ceny. Jednocześnie niska cena nie oznacza, że oferta jest warta uwagi. Nikt przecież nie sprzeda Wam fajnego mieszkania za małe pieniądze. Niestety łatwo jest zostać oszukanym i na to trzeba szczególnie uważać.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.