Jak zrobić przydomowy plac zabaw bez wydawania fortuny?

Latem wszystko kręci się na podwórku i na dworze. Chociaż możesz pomyśleć, że nowy drogi zestaw do zabawy to jedyna droga, istnieje wiele alternatyw, które nie kosztują tyle a budowa placu zabaw może być tania. Oto kilka pomysłów na stworzenie własnego placu zabaw na podwórku bez wydawania worka pieniędzy.

Jak oszczędnie zrobić przydomowy plac zabaw

Zacznij od małych rzeczy. Jeśli to Twoja pierwsza próba stworzenia podwórkowej przestrzeni do zabawy, zacznij od czegoś małego, takiego jak piaskownica lub huśtawki. Zawsze możesz rozwinąć się później, gdy już opanujesz wykorzystywanie tanich lub darmowych “szpargałów” do tworzenia miejsca zabawy.

Budowa placu zabaw to bardzo kreatywne zadanie. Wykorzystaj to, co masz pod ręką. Jeśli ogranicza Cię przestrzeń lub pieniądze, rozejrzyj się po swoim podwórku za rzeczami, których możesz użyć, zamiast kupować nowe materiały. Na przykład, jeśli masz w pobliżu starą oponę (która jest bezpieczna dla dzieci), użyj jej jako części konstrukcji wspinaczkowej lub huśtawki. Jeśli na twoim podwórku są drzewa z gałęziami nadającymi się do wspinaczki, użyj ich zamiast płacić za sprzęt do wspinaczki.

Istnieje też kilka podpowiedzi aby wyposażanie placów zabaw było bezpieczne:

  • Znajdź bezpieczne miejsce na plac zabaw. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na sprzęt. Poszukaj również równej powierzchni, aby ziemia nie miała zagłębień ani dziur, o które mogłyby potknąć się o maluchy.
  • Usuń wszelkie chwasty lub zanieczyszczenia z obszaru, w którym chcesz zainstalować sprzęt. Jeśli rośnie tam trawa, skoś ją. W razie potrzeby używaj kosiarek lub nożyc, ale nie używaj do tego środków chemicznych.
  • Wykop otwory dla każdego elementu wyposażenia (nie zapomnij o kotwicach, jeśli to konieczne) i wypełnij je żwirem przed ustawieniem czegokolwiek na swoim miejscu, aby nie poruszały się, gdy bawią się na nich dzieci!

Huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica

Huśtawka to jeden z najpopularniejszych wyborów na przydomowy plac zabaw. Zrób huśtawki ze starej liny przywiązanej między dwoma drzewami lub zawieś starą oponę na gałęzi i pozwól swoim dzieciom huśtać się na niej. Inną opcją jest powieszenie trzech lin na gałęzi drzewa i przywiązanie jednego końca każdej liny do gałęzi i pozwolenie dzieciom na huśtanie się po kolei z każdej liny jeśli masz kilkoro dzieci.

Zjeżdżalnia to świetny dodatek i wyposażanie placów zabaw, więc jeśli masz miejsce na nią, upewnij się, że znajdzie się ona w Twoim planie projektowym. Dostępnych jest wiele opcji, od prostych zjeżdżalni wykonanych z drewna po bardziej skomplikowane wersje, które zawierają tunele i inne elementy, takie jak ściany wspinaczkowe.

Dzieci uwielbiają kopać w ziemi, więc dlaczego nie dać im własnej piaskownicy? Piaskownice można projektować na wiele różnych sposobów – w tym tymczasowe, które składają się, gdy nie są używane, oraz stałe, które można wbudować w krajobraz.

Wykonaj tunele z kartonów sklejonych taśmą klejącą lub taśmą maskującą. Możesz także zrobić tunele z długich kawałków materiału lub sznurka związanych ze sobą w kształt rury, co jest łatwiejsze niż używanie pudełek.

Pamiętaj: wyposażanie placów zabaw powinno być zawsze bezpieczne i sprawdzone przez Ciebie! Ekonomiczna budowa placu zabaw powinna być zatem przemyślana. Zabawa będzie wtedy najlepszą na świecie.

Podsumowanie

Jak zrobić przydomowy plac zabaw bez wydawania fortuny? Z każdym każdy rodzic marzy o tym, aby mieć wymarzony plac zabaw dla swoich pociech. Niestety, często jest to bardzo trudne do zrealizowania ze względu na koszty. Wystarczy jednak kreatywność i trochę pracy, aby zrobić domowy plac zabaw bez wydawania depozytu fortuny, gdzie zabawa będzie królowała całe lato.

Samodzielnie można np. zrobić mały domek dla dzieci, piaskownicę, huśtawkę lub zjeżdżalnię. Wszystko zależy od tego, jakie są Wasze możliwości i preferencje. W tym celu warto poszukać inspiracji w internecie lub w książkach.

Ostatnim etapem jest montaż i udekorowanie placu zabaw. Warto zbadać, aby wszystkie elementy były bezpieczne dla dzieci. Plac zabaw powinien być także estetyczny i atrakcyjny dla dzieci, by zabawa nie była niczym zmącona.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.