Jaką rolę pełni kontener na placu budowy?

Kontenery i plac budowy to pojęcia, które w świadomości wielu z nas nie funkcjonują oddzielnie. Obraz placu budowy z kontenerami biurowymi zapadł w naszej pamięci m.in. za sprawą serialu Czterdziestolatek w reżyserii Jerzego Gruzy. I choć wiele zmieniło się przez te lata, kontenery wciąż stanowią istotny element pracy na budowie. Do czego wykorzystuje się je obecnie?

Kontener budowlany na cele biurowe i nie tylko…

W zrozumieniu roli kontenera na placu budowy najlepiej pomaga oferta firm specjalizujących się w dostarczaniu tego typu rozwiązań. Z jedną z nich możemy zapoznać się pod adresem https://tgkontenery.pl/. Dlaczego odwołujemy się od oferty dostawcy kontenerów? Bo to marka, która najlepiej zna potrzeby i oczekiwania swoich klientów. W większości są to firmy budowlane, deweloperzy oraz firmy specjalizujące się w pracach z zakresu budownictwa liniowego np. robót drogowych. Ich codzienna praca wymaga:

  • przestrzeni biurowej – tę rolę pełnią kontenery biurowe,
  • przestrzeni socjalnej – tę rolę pełnią kontenery sanitarne z aneksami kuchennymi, łazienkami i szatniami,
  • ochrony obiektu – tę rolę pełni portiernia, która również może przyjąć postać kontenera na wynajem.

Coraz częściej w środowisku placu budowy swoje miejsce znajdują Biura Sprzedaży. Są to nowoczesne, designersko urządzone kontenery, w których handlowcy firmy oferują mieszkania, domy, lokale usługowe w obiektach powstających dosłownie kilkaset metrów dalej. Takie usytuowanie Biura Sprzedaży podnosi sprzedaż, a mobilny charakter kontenera pozwala na przenoszenie punktu adekwatnie do przebiegu prac budowlanych i realizacji poszczególnych etapów inwestycji.

Kontenery socjalne

Kontenery socjalne odgrywają bardzo ważną rolę na każdym placu budowy. Przede wszystkim zapewniają komfortowy i bezpieczny dostęp do sanitariatów, dzięki czemu pracownicy mogą załatwiać swoje potrzeby w miejscach do tego wyznaczonych, w czystym i schludnym środowisku. To w sposób znaczący wpływa na tzw. morale – stosunek do pracy, zaangażowanie i jakość pracy. Dlatego też dziwi fakt, iż w poszukiwaniu oszczędności inwestorzy tak często rezygnują z zapewnienia pracownikom odpowiedniego zaplecza socjalnego w postaci kontenerów sanitarnych. A ich oferta jest naprawdę szeroka i zróżnicowana, dzięki czemu można z łatwością dostosować charakter kontenera sanitarnego do rzeczywistych potrzeb jego użytkowników.

Alternatywnym zastosowaniem zaplecza socjalnego jest wykorzystywanie kontenerów jako szatni. Jest to działanie niestandardowe, które ma bardzo duży wpływ na stosunek pracownika zarówno do pracodawcy, jak i wykonywanych obowiązków zawodowych. Wynika to z faktu, iż każdy z nas chce być traktowany z szacunkiem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.