Jaką wannę wybrać do niewielkiej łazienki?

Małe łazienki są standardem w większości mieszkań w blokach. Z tego powodu konieczne jest ich umeblowanie w taki sposób, by były nie tylko estetyczne, lecz także funkcjonalne. W takich wnętrzach nie zmieszczą się duże wanny, jednak nie oznacza to, że jedynym rozwiązaniem staje się prysznic. Jakie modele wanien sprawdzają się najlepiej w niewielkich łazienkach? Czym powinny się cechować?

Odpowiednie wymiary wanny do małej łazienki 

Przed zdecydowaniem się na konkretny model wanny należy dokładnie zmierzyć dane pomieszczenie. Czasem taki element wyposażenia można bowiem wkomponować we wnękę, tworząc bardzo naturalny efekt. W ten sposób da się zagospodarować przestrzeń, którą ciężko byłoby wykorzystać inaczej. Najmniejsze wanny na rynku mają około 100 cm długości i 70 cm szerokości. Są one kanciaste, dzięki czemu nie tworzą się puste przestrzenie przy ściankach.

W małych łazienkach raczej rezygnuje się z wanien wolnostojących, które zabierają więcej przestrzeni. Lepszym wyborem są modele do zabudowy. Można je idealnie dopasować do kształtu danego pomieszczenia. Tego typu produkty w wielu rozmiarach znajdziesz m.in. w sklepie internetowym z armaturą łazienkową Kadem. Pamiętaj jednak, by odpowiednio wymierzyć wnętrze przed zdecydowaniem się na konkretny egzemplarz.

W małych łazienkach dobrze sprawdzają się też wanny asymetryczne. Są one wyprofilowane tak, że zapewniają znacznie większą wygodę korzystania. Dzięki temu użytkownicy nie odczuwają na co dzień niewielkich wymiarów produktu.

Funkcjonalne rozwiązania do małych łazienek 

W małych łazienkach warto również zdecydować się na wanny ze ścianką prysznicową. Pozwalają one na połączenie dwóch funkcji bez zajmowania dodatkowego miejsca. Parawany wannowe chronią pomieszczenie przed rozlewaniem się wody w trakcie brania prysznica. Jednocześnie wyglądają bardzo estetycznie i przydają się podczas klasycznych kąpieli. Nie powinno ich zabraknąć we wnętrzach umeblowanych zgodnie z aktualnymi trendami.

Dobrym pomysłem okazuje się również zabudowanie wanny w taki sposób, by była ona elementem sztucznie stworzonej wnęki. Wówczas tuż nad nią znajdują się szafki i dodatkowe przestrzenie do przechowywania. To świetny wybór w sytuacji, gdy chcesz maksymalnie wykorzystać miejsce ponad wanną. Należy jednak pamiętać o tym, by jej ustawienie pozwalało na komfortowe wstawanie, na przykład w celu wzięcia prysznica.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.