Jaki ręcznik plażowy wybrać?

Już za chwilę rozpocznie się sezon wakacyjny, a co za tym idzie zaczniemy wyjeżdżać na urlop w różne zakątki kraju i świata. Oczywiście, jak przed każdym wyjazdem musimy się odpowiednio spakować. Niewątpliwie warto zabrać odpowiednio dobrane ręczniki plażowe. Trzeba pamiętać o tym, aby miały odpowiednie rozmiary, skład surowcowy, a nawet wzór i objętość po złożeniu, aby nie zajmowały dużo miejsca w walizce. Typowy ręcznik plażowy ma wymiar 80×160 lub 90×160 cm. Niemniej jednak najbardziej odpowiedni na wakacje będzie ręcznik o rozmiarze 70×140.

Dlaczego ręcznik plażowy jest większy niż ręcznik kąpielowy?

Często się nad tym zastanawiamy, ale odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż ręcznik plażowy ma taki rozmiar, abyśmy mogli się na nim swobodnie położyć, a w razie potrzeby nawet przykryć lub owinąć. Oczywiście nie można również pominąć faktu, że będziemy się też nim wycierać po wodnych kąpielach.

Skład i jakość ręczników plażowych

Ręczniki plażowe muszą być wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. W przypadku wyjazdów wakacyjnych i nie tylko idealnie sprawdzi się ręcznik bawełniany. Jest to naturalny surowiec, który jest bardzo przyjazny dla skóry. Niestety ręczniki bawełniane mają jedną wadę, bo dłużej schną niż ręczniki wykonane z innych surowców. Można jednak zastanowić się nad ręcznikiem z poliestru, który jest lekki i szybko schnie. Podobnie jak ręczniki bawełniane, tak i ręczniki poliestrowe są miękkie w dotyku, a po wyschnięciu wcale nie są szorstkie. Niemniej jednak zajmują mało miejsca w walizce. Ręczniki plażowe z poliestru są bardzo praktyczne w użyciu, a ponadto mają niepowtarzalne wzory i kolory.

Bardzo istotny jest również design ręcznika. Obecnie bardzo modne są wzory tropikalne i wzory z postaciami z bajek. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup ręcznika plażowego zastanówmy się, jaki mamy kolor stroju kąpielowego i dobierzmy go kolorystycznie pod niego. Oczywiście nie musi być to idealnie dopasowanie, ale może być to np. jedna wspólna cecha: kolor lub element dekoracyjny. Ręcznik minionki cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych urlopowiczów. Także ze względu na swoje uniwersalne kolory i design bardzo często jest wybierany.

Jeśli zwrócimy uwagę na wszystkie wyżej podane cechy ręcznika plażowego możemy być pewni, że dokonamy słusznego wyboru, a na plaży będziemy prezentować się idealnie. Wówczas urlop będzie należał do bardzo udanych i niezapomnianych. Już dziś zastanów się nad zakupem odpowiedniego ręcznika plażowego.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.