Jakie donice do przestrzeni miejskiej?

Donice miejskie są bardzo potrzebne w przestrzeni miejskiej, choć na co dzień większość z nas może nie zdawać sobie z tego sprawy. Jednocześnie pragniemy jednak tego, aby w miastach nie brakowało zieleni i różnobarwnych kwiatów. Osoby odpowiedzialne za aranżowanie przestrzeni miejskiej muszą zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju donice parkowe i ogrodowe będą najlepiej wyglądały w konkretnym miejscu.

Rozmiar i kolor jest ważny

Jeżeli zależy nam na tym, aby donice miejskie były funkcjonalne, musimy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Jeśli to my jesteśmy odpowiedzialni za aranżację konkretnej przestrzeni miejskiej, musimy zastanowić się nad tym, jak duża powinna być donica. Im więcej roślin ma być w niej zasadzonych, tym większy rozmiar powinna mieć donica. Duże doniczki są także konieczne, jeśli ma być w nich zasadzone jakieś drzewko bądź krzew, który potrzebuje sporo przestrzeni. Przy wyborze donic należy także zwrócić uwagę na ich kolor. Niektórym osobom do gustu mogą przypaść rośliny o barwie stonowanej. Nie da się ukryć, że jest to bardzo pożądane rozwiązanie w przestrzeni miejskiej. Niemniej jednak, do niektórych ogrodów i parków pasować mogą donice w jaskrawych kolorach.

Kształt oraz materiał, z którego wykonano donicę także mają znaczenie

Donice parkowe oraz ogrodowe muszą być wybierane starannie nie tylko pod względem rozmiaru. Należałoby przyjrzeć się także ich kształtowi. Ten zaś jest zależny między innymi od preferencji osoby, które aranżują przestrzeń miejską, ale nie tylko. Najważniejsze jest to, aby kolor donicy współgrał z klimatem miejsca, w którym zostanie ona umieszczona. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonana jest donica, także odgrywa on sporą rolę.

W przestrzeniach miejskich doskonale prezentują się donice wykonane z drewna. Będą one świetnym wyborem do parków oraz ogrodów. Niekiedy jednak konieczny jest zakup solidnych donic wykonanych z betonu. Będą one szczególnie dobrym wyborem, jeśli w donicy ma być zasadzone drzewo. Są bowiem wyjątkowo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Sporo osób uważa, że prezentują się one także dość elegancko.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aranżacja przestrzeni miejskiej nie jest na pewno zadaniem łatwym. Donice parkowe oraz donice ogrodowe muszą być więc wybierane ze szczególną starannością. Osoby odpowiedzialne za ich zakup muszą przejrzeć kilka, a może i kilkanaście czy kilkadziesiąt różnych ofert. Najbardziej opłacalny będzie oczywiście zakup hurtowy. To doskonałe wyjście, jeżeli zależy nam na korzystnych warunkach cenowych. Bardzo istotne jest także i to, aby w donicach zasadzone zostały odpowiednie rośliny. Powinny one dodawać uroku miejscu, w którym zostaną umieszczone.

Donice można zaś postawić na chodnikach, w parkach czy ogrodach. Najprawdopodobniej w donicach będą rosły różne rośliny. Inne kwitną bowiem wiosną, inne jesienią, a jeszcze inne latem. Trzeba więc nie tylko starannie wybierać donice do przestrzeni miejskiej, ale również kwiaty oraz krzewy, które będą w nich rosły.

Donice miejskie znajdziesz na stronie https://www.lawkaogrodowa.pl/donice

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.