Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Wykończenie wnętrz w dużej mierze zależy od drzwi, które nadają charakter, uspokajają przestrzeń lub wręcz przeciwnie – wprowadzają odrobinę ekstrawagancji i indywidualności. Wybór drzwi musi być dobrze przemyślany, ponieważ w przeciwieństwie do ścian, ich wyglądu nie można zmienić niewielkim kosztem. Rodzaj, rozmiar i kolor drzwi należy dobrać do zastosowanego układu.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Wybierając drzwi wewnętrzne pamiętaj, że jest to inwestycja na długie lata. Ich jakość oraz materiały z jakich są wykonane są tak samo ważne jak design. Niskiej jakości drzwi wewnętrzne nie będą dobrze wyglądać ani bezproblemowo działać przez długi czas. Jest to element mocno eksploatowany, a najtańsze modele o niskiej jakości nie będą długo służyć. Wybór drzwi wewnętrznych najlepiej zostawić na sam koniec remontu. Pamiętaj drzwi nie muszą być identyczne w całym mieszkaniu, ale powinny się ze sobą komponować.

Drzwi otwierane do wewnątrz oraz na zewnątrz

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych należy rozpocząć od podjęcia decyzji w którą stronę będą się otwierały – na zewnątrz czy do wewnątrz pomieszczenia. Na te kwestie ma wpływ powierzchnia pomieszczenia, lokalizacja włączników światła oraz konfiguracja wyposażenia pomieszczenia. Drzwi otwierane do wewnątrz sprawdza się w przypadku małych korytarzy, które prowadzą do kilku innych pomieszczeń. W przypadku pomieszczeń w których blisko siebie znajdują się meble o duży gabarytach, najlepiej sprawdzą się drzwi otwierane na zewnątrz. Wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki należy pamiętać, że powinny one posiadać kratkę, podcięty wywietrznik lub tuleje. Pozwoli to na przepływ powietrza w łazience, zwłaszcza jeśli nie ma w niej okna.

Przeszklone, a może pełne

Eleganckie pełne drzwi wewnętrzne doskonale pasują do przestronnych i szykownych wnętrz. Dodają również intymności pomieszczeniu, dzięki czemu najlepiej sprawdzają się w sypialni lub w gabinecie. Do wnętrz łazienkowych najlepsze są modele przeszklone, szczególnie szkło mleczne. Natomiast duże tafle szkła to dobra opcja do kuchni, jadalni czy salonu. Dzięki nim wnętrze wydaje się większe, jaśniejsze i bardziej przestronne, a dodatkowo jest ciekawsze wizualnie.

Dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się drzwi przesuwne. Wymagają on zamontowania w ścianie specjalnej kasety, dlatego też o tego typu drzwiach powinniśmy pomyśleć już na etapie remontu czy też budowy domu. Co prawda prowadnice umożliwiające przesuwanie drzwi wzdłuż ściany można zamontować w każdej chwili, jednak spowoduje to zmniejszenie przestrzeni i ograniczenie możliwości aranżacji wnętrza.

Jak widać funkcja drzwi wewnętrznych nie ogranicza się jedynie do zapewnienia przejścia z jednego pomieszczenia do drugiego. Oprócz pełnienia funkcji użytkowej, drzwi wewnętrzne powinny być atrakcyjne estetycznie i współgrać z wystrojem wnętrza.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.