Jakie fotele do pokoju wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Meble wypoczynkowe to nie tylko sofy i narożniki, ale także fotele pokojowe. W tym zakresie oferty producentów są równie ciekawe i urozmaicone. Do wyboru mamy fotele o różnej konstrukcji i wielkości. Tym samym ich design oraz sama wygoda i przeznaczenie są dość zróżnicowane. Czym się kierować przy wyborze fotela do pokoju? Na jakie rozwiązania warto postawić?

Fotele jako element wystroju wnętrza

Aranżację salonu można kreować na wiele sposobów, meble wypoczynkowe są jednak jednym z kluczowych elementów wystroju. Za ich pomocą nadajemy pomieszczeniom konkretnego charakteru, dlatego przy ich wyborze warto przemyśleć kilka podstawowych kwestii. Zwłaszcza wtedy, gdy przedmiotem analizy są fotele do pokoju dziennego, bo te najmodniejsze fotele nie zawsze są najwygodniejsze. Dlaczego?

Najmodniejsze fotele pokojowe

Aktualnie trendy są dość wyraźnie ukierunkowane na wszystko, co jest vintage. W ten sposób bardzo popularne są fotele klubowe. Czym się one różnią od typowych foteli wypoczynkowych? Tak jak ich sama nazwa wskazuje, są to fotele, które swoim designem oraz konstrukcją miały zaspokoić potrzeby klubowiczów. Nie są one zatem stworzone do tradycyjnego wypoczynku. Można na nich wygodnie posiedzieć, ale raczej zapomnijmy o rozłożeniu się w nich z pełnym komfortem.

Dlatego też wybierając fotele pokojowe, warto przemyśleć, czy mają one być przede wszystkim siedziskiem dla gości w postaci modnego fotela klubowego, który dodaje pokojowi stylu, czy wygodnym fotelem dla domowników, w którym można spędzać długie godziny, czytając książkę albo oglądając filmy.

Tapicerka fotela ma znaczenie!

Kolejną ważną sprawą jest obicie fotela. Z reguły tego typu meble są tapicerowane. A rodzaj materiału wykorzystanego do obicia wpływa zarówno na estetykę fotela, jak i wygodę jego użytkowania. Dzisiaj do wyboru mamy zarówno skórę naturalną czy ekoskórę, jak i wiele różnego rodzaju tkanin o specyficznych właściwościach, na przykład:

  • tkaniny łatwe w czyszczeniu,
  • materiały o zwiększonej trwałości,
  • tkaniny hypoalergiczne,
  • materiały przyjazne domowym pupilom itp.

Wybór konkretnego materiału obicia fotela wpłynie zatem nie tylko na jego wygląd, ale także trwałość i wygodę użytkowania. Dlatego należy dobrze przemyśleć tę kwestię.

Żółty fotel w pokoju

Fotel do pokoju z funkcją relaks

Szukając wygodnego fotela wypoczynkowego do pokoju, warto wziąć pod uwagę również nowoczesne rozwiązania, jakimi są fotele pokojowe z funkcją relaks. Tego typu konstrukcje wyposażone są w ruchome oparcia i zagłówki oraz wysuwane moduły pod nogi, stanowiące dla nich wygodną podpórkę. Mogą być sterowane elektrycznie lub sensorycznie (manualnie).

Jak widać, fotele pokojowe niejedno mają imię i przy ich wyborze pod uwagę należy wziąć zarówno rodzaj ich konstrukcji oraz design, jak i materiał wykończenia. Wybór jest duży, ale jeśli tylko wiemy, czego chcemy, to z pewnością dzięki bogatej ofercie znajdziemy fotel, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.