Jakie leki zabrać na wakacje?

Na wakacjach turyści nie zawsze mają dostęp do aptek, szczególnie jeśli podróżują do odległych i egzotycznych krajów. Dlatego wybierając się w długą podróż, trzeba zabrać ze sobą wszystkie niezbędne leki. Jeśli członkowie rodziny cierpią na alergie, bóle kręgosłupa lub choroby przewlekłe, to powinni zawsze mieć pod ręką preparaty, które przyniosą im ulgę i zapewnią bezpieczeństwo. A jakie leki warto wziąć ze sobą na wakacje?

Leki na niestrawność i ból żołądka

W czasie podróży pasażerowie przez wiele godzin przebywają w pozycji siedzącej, co może niekorzystnie wpłynąć na procesy trawienne. W takim wypadku żołądek nie może efektywnie pracować, a w jelitach gromadzi się nadmiar gazów. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zapakować do plecaka zioła na wzdęcia i gazy. Roślinne preparaty działają rozkurczowo, dzięki czemu szybko przynoszą ulgę i znacząco usprawniają perystaltykę jelit. A jakie zioła korzystnie wpływają na trawienie? Mogą to być mieszanki zawierające na przykład:

  • koper włoski,
  • miętę,
  • rumianek,
  • rozmaryn lekarski.

Zioła na wzdęcia i gazy można przyjmować w formie tabletek lub aromatycznych naparów. Jeśli turysta cierpi na mdłości, to doskonałym wyborem będą także produkty na bazie imbiru lub zwykłe migdały.

Podstawowe wyposażenie podróżnej apteczki

Podczas urlopu może się wydarzyć wiele trudnych do przewidzenia sytuacji. Dlatego w podróżnej apteczce poza ziołami na wzdęcia i gazy powinny się znaleźć również leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Wybrane preparaty muszą być dostosowane do wieku pasażerów i ich preferencji. Syropy to najlepsze rozwiązanie dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze połykać twardych kapsułek. Natomiast tabletki świetnie się sprawdzą w przypadku młodzieży i dorosłych, ponieważ szybko działają i są wygodne w przechowywaniu. Jeśli rodzina wybiera się nad wodę, to do apteczki warto włożyć preparaty na ukąszenia komarów, maści chłodzące i substancje odkażające rany. W trakcie wakacji przydatne mogą się okazać również syropy na kaszel, aerozole na katar oraz tabletki na alergię. Wspomniane leki często są dostępne bez recepty i mogą znacząco złagodzić objawy infekcji lub uczulenia.

Co jeszcze warto zabrać ze sobą na wakacje?

Wakacje to czas upragnionego relaksu. Jednak będąc na urlopie, można też zarazić się różnego rodzaju chorobami. Bakterie i wirusy znajdują się w toaletach, na basenach oraz w innych ogólnodostępnych miejscach. Dlatego turyści powinni zabrać ze sobą również specjalistyczne preparaty takie jak lek na zapalenie dróg moczowych, leki przeciwwirusowe i leki przeciwgrzybicze. Dzięki nim można szybko złagodzić przykre dolegliwości bez konieczności rezygnowania z urlopu. Wspomniane medykamenty najczęściej występują w formie tabletek, a ich regularne stosowanie w krótkim czasie przynosi widoczne rezultaty. Lek na zapalenie dróg moczowych może się przydać także w podróży, gdy pasażer odczuwa nieprzyjemne pieczenie, przez co musi często korzystać z toalety. Mając w aptece wszystkie niezbędne preparaty, można z powodzeniem wybrać się do bardzo odległych zakątków świata.

Planując wakacje, nie można zapomnieć o podręcznej apteczce. Podczas kompletowania zestawu leków na wyjazd, trzeba wziąć pod uwagę stan zdrowia poszczególnych członków rodziny oraz zagrożenia, jakie pojawią się na miejscu. Choć zioła na wzdęcia i leki na zapalenie dróg moczowych mogą się nie przydać, to jednak warto mieć je ze sobą na wszelki wypadek. Wówczas rodzina zyska pewność, że nie zostanie zaskoczona żadnymi nieprzewidzianymi okolicznościami.

Materiał zewnętrzny.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.