Jakie są zalety syntetycznej trawy do ogrodu?

Brak czasu na żmudne prace ogrodnicze skutecznie zniechęca do posiadania trawnika. Trawa wymaga regularnego koszenia, zasilania nawozami oraz zgrabiania. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się syntetyczne trawy do ogrody. Jakie są ich zalety? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Syntetyczne trawy do ogrodu – gdzie się sprawdzają?

Syntetyczne trawy do ogrodu dobrze sprawują się w każdym miejscu, w którym niemożliwe jest założenie tradycyjnego trawnika. Dzięki nim zielona murawa pojawia się tam, gdzie brakuje wody lub odpowiedniego podłoża do wysiewu roślin. Trawy do ogrodu z rolki można układać nawet na betonowych podłożach i kostkach brukowych. Często stosuje się je wokół basenów ogrodowych bądź na balkonach, jednak możliwe jest wykorzystanie ich na całej powierzchni ogrodu.

Atutem syntetycznych traw do ogrodów jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drapanie psa lub bieganie po murawie w korkach nie stanowi zagrożenia dla gęstości i kształtu polipropylenowych włókien. Trawnik z rolki jest elastyczny, dlatego zachowuje swoją formę, nawet po długim, zaciętym meczu piłki nożnej. W przypadku ogrodów użytkowanych przez zwierzęta domowe, znika kłopot z wydrapanymi śladami psich łap. Czworonogi nie niszczą syntetycznej trawy ogrodowej, dzięki czemu nie trzeba jej wymieniać na nową ani zagęszczać po kilku miesiącach użytkowania.

Trawa ogrodowa z rolki na cały rok

Naturalny trawnik jest zielony jedynie przez kilka miesięcy w roku. Trawa syntetyczna ma intensywny zielony kolor przez cały rok. Dzięki temu jesienią i zimą wygląda dokładnie tak samo jak wiosną i latem. Włókna nie zmieniają długości, dlatego nie trzeba ich kosić. Użytkownik traw ogrodowych z rolki ma więcej czasu na wypoczynek na balkonie lub kąpiele we własnym basenie. Ponadto w żadnym okresie roku nie wymaga się od niego stosowania nawozów, które w przypadku prawdziwej trawy są niezbędne, aby zabezpieczyć ją przed żółknięciem.

Trawa z rolki jest niepodatna na płowienie pod wpływem promieniowania UV. Nawet po upalnym lecie jej barwa jest głęboka. Wysokie temperatury oraz mrozy nie zmieniają właściwości włókien. W razie potrzeby rolkę można zwinąć na zimę, a następnie rozłożyć ponownie na początku sezonu. Nie jest to jednak wymagane. Przez cały rok trawnik z rolki cechuje się miękkością i elastycznością, dzięki czemu przypomina w dotyku prawdziwą roślinność. W chłodniejszych miesiącach można zastosować go np. w oranżerii, w której domownicy cieszą się słońcem bez względu na porę roku.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.