Jakie zalety mają kotły na pellet?

Artykuł partnera.

Kotły na pellet to nowoczesne i efektywne urządzenia grzewcze. Najnowsze modele odznaczają się unikalną konstrukcją, która sprawia, że ich obsługa jest wyjątkowo prosta, a eksploatacja nieuciążliwa. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele z podajnikiem i zaawansowaną technologią sterowania oraz piece z samoczyszczącym się palnikiem. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w kocioł na pellet.

Pellet to dobre paliwo

Pellet to niewielkie granulki wytwarzane z odpadów drzewnych. W skład opału nie wchodzą sztuczne substancje a jedynie surowce odnawialne pochodzenia naturalnego. Pellet jest wysokokaloryczny, a więc ekonomiczny i ekologiczny. Proces jego spalania nie generuje dużych ilości popiołu, a emisja dwutlenku węgla jest zerowa. Granulat można łatwo przechowywać. Pakowany jest w poręczne worki, które wystarczy ustawić w suchym i przewiewnym miejscu.

Kotły na pellet są łatwe w obsłudze

Zalety posiadania kotła na pellet wynikają poniekąd z właściwości samego paliwa, które pozwala na czyste spalanie, z niewielką ilością popiołu, bez sadzy i brudu. Nowoczesne piece na pellet są niezwykle proste w obsłudze, a wszystko za sprawą zaawansowanej automatyki. Zasobnik na pellet w zależności od modelu mieści określoną ilość paliwa, co przekłada się na możliwość nieprzerwanej pracy przez okres kilku dni. Automatyczna zapalarka odpowiada za samoistnie włączanie się pieca w momencie, gdy temperatura w domu zbliży się do granicznej, jaka została zaprogramowana.

Reasumując, obsługa kotła na pellet ogranicza się do wizyt w kotłowni w odstępach kilkudniowych w celu usunięcia popiołu i uzupełnienia paliwa w zasobniku. Nowoczesne kotły produkowane przez firmę Kołton wyposażone są mechanizm automatycznego czyszczenia, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Nowoczesne kotły na pallet odpowiadają wymaganiom Eko Projektu

Dyrektywa Ecodesign określa wymagania wobec urządzeń grzewczych. Kocioł 5 klasy, czyli spełniający wymagania dyrektywy, to taki, który odznacza się odpowiednią mocą, poziomem zużycia energii i emisji spalin. Nowoczesne piece na pellet cechują się wysoką sprawnością i niską wartością emisyjną, a więc doskonale wpisują się w założenia Eko Projektu. Kotły zgodne z dyrektywą Ecodesign gwarantują dotrzymanie norm emisji, nawet gdy nie osiągają nominalnej mocy spalania. Za korzystaniem z ekologicznych kotłów klasy 5 przemawiają kwestie finansowe, ponieważ zastosowane rozwiązania pozwalają znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu. Zatem zakup nowoczesnego kotła na pellet to inwestycja, która szybko się zwróci.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.