Jakie zalety mają plastikowe bombki choinkowe?

Choinka jest obowiązkowym elementem świąt Bożego Narodzenia. To właśnie ona sprawia, że w naszym mieszkaniu panuje wyjątkowy świąteczny nastrój. Dekorując choinkę, sięgamy oczywiście po bombki. Przed laty dostępne były tylko te szklane. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się bombki choinkowe wykonane z tworzyw sztucznych. Czy warto po nie sięgać?

Jaką historię mają bombki choinkowe?

Zacznijmy od krótkiego przedstawienia historii bombek. Pierwsze dekoracje, które niektórzy uważają za przodków dekoracji świątecznych, stosowali już starożytni Egipcjanie. Nie przypominały one jednak tego, co dzisiaj nazywamy bombkami. Te w znanej nam dzisiaj formie pojawiły się dopiero w roku 1840 w miasteczku Lauscha. Zawdzięczamy je Hansowi Greinerowi, który prowadził hutę szkła. Niestety, interes nie szedł mu zbyt dobrze. W efekcie nie mógł sobie pozwolić na zakup cukierków, owoców, orzechów i świec, a więc tego, co wówczas wykorzystywano do dekorowania świątecznych drzewek. Postanowił więc wykorzystać szkło, którym dysponował. Wydmuchał z niego proste kule, które następnie powiesił na choince. Stworzone przez niego dekoracje dostrzegli sąsiedzi, którzy od razu je docenili. Zaczęli prosić Hansa, aby podobne kule wykonał dla nich. Nie trzeba chyba mówić, co stało się dalej – bombki choinkowe z czasem opanowały cały świat.

Kiedy warto sięgnąć po plastikowe bombki?

Największą zaletą plastikowych bombek jest oczywiście to, że się nie tłuką. To właśnie ta ich cecha sprawia, że są doskonałym wyborem, jeśli w domu są zwierzęta bądź małe dzieci. Wieszając na choince takie bombki, nie trzeba bowiem obawiać się, że w ferworze zabawy spadną z choinki i po prostu się potłuką. Również ci, którzy nie mają dość miejsca na bezpieczne przechowywanie bombek szklanych, mogą zdecydować się na te z plastiku. Takie bombki są bezpieczne i trwałe.

Czy plastikowe bombki choinkowe są drogie?

Tym, co uznać można za jedną z większych zalet plastikowych bombek choinkowych, jest ich naprawdę przystępna cena. Takie bombki kosztują dużo mniej niż te wykonane ze szkła. Jednocześnie producenci sięgają dzisiaj po naprawdę dobre materiały, co sprawia, że pod względem estetycznym bombki plastikowe nie ustępują szklanym. Wybierać można między modelami o klasycznym okrągłym kształcie, ale dostępne są także te formowane.

Ile ważą bombki plastikowe?

Atutem bombek choinkowych plastikowych jest niewielka waga. Są one zdecydowanie lżejsze od bombek szklanych, które nierzadko są naprawdę ciężkie. Dzięki temu bombki z tworzywa sztucznego można śmiało wieszać nawet na żywej choince z delikatnymi gałązkami, nie obawiając się przy tym, że będą się one mocno uginać. Do tego są naprawdę trwałe – niestraszny im upływający czas.

Bombki choinkowe z plastiku na dobre weszły do użycia. Cenimy je za to, że się nie tłuką, nie są drogie, bardzo dobrze się prezentują. Ich zakup to inwestycja na lata, a wybór jest tak duży, że każdy bez trudu znajdzie takie, które idealnie wpiszą się we własny gust.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.