Jeden klucz do wszystkich pomieszczeń w gospodarstwie domowym – czy to bezpieczne?

Chyba każdemu zdarzyło się próbować otworzyć drzwi nie tym kluczem, nosić w kieszeni cały ich pęk, czy w pośpiechu nie móc znaleźć odpowiedniego. A co, jeśli tych problemów można pozbyć się dzięki nowoczesnemu systemowi i nosić ze sobą tylko jeden klucz, który otwiera wszystkie zamki? O systemie jednego klucza, jego funkcjonalności, zabezpieczeniach i korzyściach przeczytasz poniżej.

System jednego klucza – na czym polega?

Rozwiązaniem na niewygodne pęki kluczy jest niewątpliwie system jednego klucza. Pozwala on na bezpieczne i praktyczne zastąpienie wszystkich jednym, który otworzy np. dom, piwnicę, garaż i bramę. Sposób ten jest możliwy dzięki identycznemu kodowaniu. Niezależnie od rodzajów rozwiązania, które wybierzesz, wszystkie zamknięcia otworzysz jednym kluczem. Wśród dostępnych zamknięć, które mogą wejść w skład systemu, dostępne są wkładki, zamki kasetowe i wierzchnie, a nawet kłódki. Pozwoli to na pozbycie się wszystkich kluczy na rzecz tylko jednego. Koniec z noszeniem kluczy do garażu, piwnicy, bramy, mieszkania, skrzynki pocztowej… Cały system jest bardzo funkcjonalny i niezawodny. Stanowi doskonałą inwestycję dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań oraz nowych technologii. Co więcej, instalując system, właściciel może także określić, komu nada dostęp do określonych pomieszczeń. 

Nowoczesne zabezpieczenia chroniące przed włamaniem 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, system jednego klucza jest w pełni bezpieczny. W przypadku zgubienia klucza nie ma potrzeby wymiany wszystkich zamków. W takim przypadku należy zastrzec system i umówić ekipę, która zmieni konfigurację zapadek w środku i przekaże nowy klucz. Nie ma także możliwości dorobienia klucza przez osoby nieupoważnione. Klucze i wkładki dorabiane są jedynie w autoryzowanych punktach lub u producenta, a do wykonania kopii potrzebna jest karta bezpieczeństwa. Przy wyborze systemu i wkładek należy sprawdzić, czy posiadają one dodatkowe atesty, które dodatkowo zabezpieczą przed włamaniem. W przypadku jego braku nie zaleca się stosowania ich w drzwiach wejściowych.

System jednego klucza – czy warto?

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Do korzyści płynących z systemu jednego klucza niewątpliwie można zaliczyć zwiększenie ilości miejsca w torebce lub kieszeni. Zmniejszenie ilości kluczy to także ułatwienie dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych, które mogą mieć problemy z pamięcią. Jeden klucz otwierający wszystkie drzwi może skrócić czas wyjścia z domu w przypadku nieprzewidzianych i nagłych zdarzeń, które stanowią zagrożenie, np. pożar. Ponadto czas zaoszczędzony na szukaniu odpowiedniego klucza, szczególnie wracając późną nocą z imienin cioci, wykorzystasz w bardziej przyjemny sposób. Jednym z minusów może być niewątpliwie cena, która jest wyższa niż klasyczny zamek do drzwi.

Materiał zewnętrzny.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.