Kiedy potrzebny jest architekt wnętrz?

Mamy już własne lokum, teraz musimy je jakoś rozplanować. Niezależnie od tego, czy ma to być mieszkanie, czy lokal do prowadzenia działalności, to musi być odpowiednio zaprojektowane. Z tego też powodu coraz więcej osób wynajmuje architekta wnętrz do aranżacji pomieszczeń. W niniejszym artykule dowiesz się co nieco o tym, kiedy taki projektant rzeczywiście będzie może być potrzebny.

Ma być elegancko i praktycznie naraz

Jeżeli nasz lokal ma być wszechstronny i pełnić wiele funkcji, to wtedy rzeczywiście warto zastanowić się nad współpracą z architektem wnętrz. Specjalista zajmie się skomponowaniem mieszkania nie tylko pod względem estetycznym, ale także praktycznym i użytkowym. Chcemy mieć zarówno sferę sporej wygody, a także przyjmować gości lub klientów? Nie będzie z tym najmniejszego problemu. A może chcemy pomieścić jak najwięcej funkcjonalnych części w niedużym metrażu? Tutaj też może się nam przydać pomoc fachowca od wnętrz. Warto też odnieść się do renomowanych biur projektowych, które mają na swoim koncie różne aranżacje (jak chociażby Dakor). Dzięki ich portfolio będziemy mieli możliwość zobaczenia co potrafią stworzyć.

Mamy problem z rozplanowaniem budżetu

Wykończenia oraz remonty mieszkań to temat rzeka. Koszty potrafią być ogromne i czasami przekroczyć cenę samego lokalu (chociaż przy obecnych cenach nieruchomości zdarza się to rzadziej). Jeśli nie znamy się zbytnio na temacie lub nie potrafimy dobrze oszacować kosztów, to w tym przypadku kontakt z odpowiednim biurem projektowym będzie również istotny. Należy przecież pamiętać, że architekci wnętrz nie muszą odpowiadać za projekt, ale także za wybór materiałów, sporządzenie kosztorysu i zamówienie mebli czy reszty wyposażenia.

Mieszkanie zaaranżowane przez architekta wnętrz

Nie mamy sprecyzowanego lub dobrego pomysłu

Ten problem dotyczy większości osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z rozplanowaniem własnego lokalu. Zazwyczaj mamy w głowie pewną wizję, ale trudności zaczynają się pojawiać w momencie, w którym musimy dokładnie rozrysować co ma gdzie być, co ma odpowiadać za co itd. Nie zwracamy też często na detale, które bardzo szybko mogą wpłynąć na np. nasze użytkowanie mieszkania. Jesteśmy osobami niskimi? To wtedy wysoko postawione półki będą nas męczyły, zmuszały do wchodzenia na stołek itd. I takich rzeczy jest naprawdę od groma. Dlatego w takim przypadku warto jest skonsultować się z biurem zajmującym się projektowaniem wnętrz, które dokładnie zaprojektuje i zaaranżuje lokal do naszych potrzeb.

Brak czasu

Istotną kwestią jest również brak czasu. Nie oszukujmy się, wykończenie czy remont lokum zabiera sporo czasu. W szczególności dużo go stracimy, jeśli się na tym do końca nie znamy. Przez co czasami lepiej, chociażby dla świętego spokoju, powierzyć projekt mieszkania architektowi wnętrz. Przecież i tak będziemy mieli całkowity wpływ na plan lokalu i będziemy mogli go skonsultować ze specjalistą w taki sposób, żeby był skomponowany pod nasze potrzeby.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.