Komu opłaca się zainwestować w mieszkanie trzypokojowe?

Planujesz zakup mieszkania, składającego się z 3 pokojów? Nie jest to często wybierana opcja, gdyż największą popularnością cieszą się nieruchomości, składające się z 2 pokojów. Już teraz sprawdź, kiedy i komu opłaca się postawić na parcelę z trzema pokojami.

Jakie mieszkanie 3 pokojowe warto kupić?

Oprócz liczby pokojów zawsze kluczową kwestią jest metraż. Najczęściej mieszkanie 3 pokojowe ma 50-60 metrów kwadratowych. Warto też przeanalizować wielkość poszczególnych pokojów. Dzięki temu przekonasz się, czy poszczególne pomieszczenia są ustawne, funkcjonalne, mają wystarczająco duży dopływ światła oraz pozwalają na pomieszczenie wszystkich mebli, jakie chcesz przenieść z innego mieszkania lub zakupić.

Rynek pierwotny kontra wtórny

Duże znaczenie ma również kwestia finansowa. Dlatego do wyboru masz mieszkania z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Zazwyczaj te pierwsze są droższe, jednak z drugiej są inwestycją na lata, a przy tym bywają bardziej dostosowane do potrzeb współczesnych kupujących. Sporą zaletą mieszkań 3 pokojowych z rynku pierwotnego jest to, że są wybudowane według zasad nowego budownictwa. Dzięki czemu charakteryzują się większą szczelnością, oszczędnością, a często też wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Wszystko to sprawia, że są bardziej komfortowe do życia niezależnie od pogody na zewnątrz i pozwalają na zmniejszenie kosztów codziennego utrzymania.

Z kolei mieszkania na rynku wtórnym można znaleźć w niższych cenach. Jednak zazwyczaj wiążą się z koniecznością pójścia na wiele kompromisów. Jakich? Chodzi tutaj o wielkość balkonów, brak odnawialnych źródeł energii czy też piętro, na którym znajduje się mieszkanie. Poza tym nadal wiele mieszkań 3 pokojowych w Polsce znajduje się w budynkach z tzw. wielkiej płyty, które w rzeczywistości wymagają gruntownych remontów wodno-kanalizacyjnych, termoizolacyjnych itd. W dodatku koszt związany z czynszem częściej ulega zmianom.

Dla kogo mieszkanie trzy pokojowe?

Wiele osób uznaje, że mieszkanie trzy pokojowe to inwestycja na lata. Wszystko dlatego, że świetnie sprawdzi się u małżeństw. Dzięki takiej opcji, gdy w perspektywie kilku lat zdecydują się na jedno lub dwójkę dzieci, mieszkanie nadal będzie w pełni funkcjonalne.

Dlatego właśnie rodziny z dziećmi od razu szukają parcel, zawierających 3 pokoje. Oczywiście takie mieszkanie będzie wymagało sporych nakładów finansowych. Jednak dzięki większej liczbie pomieszczeń dziecko lub dzieci zyskają pokój dla siebie. Z drugiej strony dzieci mogą mieć swój pokój, drugie pomieszczenie będzie sypialnią rodziców, a salon stanie się miejscem, gdzie rodzina może się spotkać i spędzić wspólnie czas.

Kolejną grupą osób, które chętnie wybierają większe mieszkania, są pary lub też zaprzyjaźnione osoby, pracujące zdalnie. Takie rozwiązanie sprawia, że jedno pomieszczenie można z powodzeniem przekształcić w biuro. 3 pokojowe mieszkania spowodują, że możliwe będzie uzyskanie większej prywatności i oddzielenia pracy zawodowej od życia prywatnego.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.