Kontenery biurowe w praktyce. O co w tym chodzi?

Nowoczesne i stylowe kontenery biurowe coraz częściej widywane są nie tylko w takich miejscach jak budowa. Popularniejszy jest ich widok przy halach i budynkach produkcyjnych, gdzie stanowią funkcję tzw. dostawki. Kontenery biurowe mogą być rozwiązaniem stałym lub na jakiś czas. Ich ogromną zaletą jest modułowa konstrukcja, która pozwala na otrzymanie większej powierzchni użytkowej. Skąd popularność kontenerów biurowych? Jakie mają zalety i kiedy opłaca się na nie zdecydować?

Kontenery biurowe — zalety

Świat nieustannie idzie do przodu, a razem z tymi zmianami, zmienia się także polskie prawo budowlane. Niestety, zamiast nie staje się ono coraz to łatwiejsze. Wręcz odwrotnie. Przepisy budowlane są rok rocznie trudniejsze i jeszcze bardziej skomplikowane.

Jedną z największych zalet, jaką mają kontenery biurowe, jest fakt, że nie potrzebujecie do ich postawienia pozwolenia na budowę. Tego typu kontenery można stawiać właściwie wszędzie, gdzie chcecie. Nie musicie przechodzić przez mnóstwo formalności, z którymi mielibyście do czynienia, gdybyście zdecydowali się na budowę biura.  

Z tej właśnie przyczyny, jeżeli ktokolwiek z Was potrzebuje miejsca na biuro, a nie może sobie pozwolić na oczekiwanie na formalności bądź z jakichkolwiek przyczyn postawienie konstrukcji budowlanej w konkretnym miejscu nie jest możliwe – kontener biurowy będzie idealnym rozwiązaniem problemu.

Kontener biurowy.

Kontener biurowy – jego wymiary i budowa

Kontenery modułowe mające pełnić funkcję biurową są z zasady ocieplone oraz wykończone wewnątrz. Decydując się na nie, otrzymujecie w pakiecie wszystkie elementy, których będziecie potrzebować, by z nich korzystać. Kontener biurowy przed oddaniem go klientowi wyposaża się w niezbędne do funkcjonowania w nim instalacje elektryczne. Macie w nim światło i ogrzewanie, a także drzwi okna i instalację sanitarną.

Wymiary kontenera biurowego to standardowo: długość 6 metrów, szerokość 2,2 metra, wysokość 2,3 metra. Taka wielkość, umożliwia wygodne korzystanie z kontenera i funkcjonowanie oraz pracę w nim. Mimo że na rynku znajdziecie wiele kontenerów o różnych rozmiarach, te wymienione przyjmuje się za standard. Trzeba zaznaczyć, że kontenery modułowe można ze sobą łączyć, jeśli potrzebna Wam jest dużo większa powierzchnia niż 6 x 2,2 x 2,3 m.

Ile kosztuje kontener biurowy?

Koszt kontenera biurowego to kwota, której nie można jednoznacznie podać. Ceny na rynku są zróżnicowane i kształtują je m.in. jakość wykończenia wnętrza, okna (ich ilość i rozmiar), rodzaj oświetlenia oraz wiele innych elementów. Najlepiej, w celu ustania indywidualnej wyceny, skontaktować się ze specjalistami, którzy oferują sprzedaż oraz wynajem kontenerów.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.