Kosiarki akumulatorowe — dlaczego zyskują coraz większą popularność? Sprawdzamy!

Wiosenno-letni czas to okres, kiedy trawa rośnie w ekspresowym tempie. Systematyczna pielęgnacja okazałej zieleni jest konieczna, by utrzymać ogród w dobrej kondycji. W tej sytuacji nie obędzie się bez solidnej i wydajnej kosiarki. Właściciele przydomowej zielonej murawy coraz częściej decydują się na wybór kosiarki akumulatorowej. Jakie zalety ma użytkowanie takiego urządzenia? Które modele są warte Twojej uwagi? Przeczytaj ten artykuł, a otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania!

Kosiarki akumulatorowe kontra pozostałe urządzenia koszące

Na rynku znajduje się kilka rodzajów sprzętów koszących. Możesz zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową, elektryczną lub akumulatorową. Te ostatnie zyskują coraz większe uznanie amatorów zielonych połaci. Co odróżnia kosiarki akumulatorowe od pozostałych urządzeń?

Podstawową cechą tego wariantu jest obecność litowo-jonowej baterii, która zasila sprzęt w energię elektryczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu kosiarki te nie potrzebują dostępu do źródła prądu, w odróżnieniu od wersji elektrycznych. Niektórzy zapytają, co w takim razie z modelami spalinowymi, które również nie wymagają kabla i wtyczki. Wbrew pozorom warianty akumulatorowe mogą się z nimi pod pewnymi względami równać. Cechuje je wysoki komfort użytkowania, a przy tym są znacznie bardziej ekonomiczne!

Zalety kosiarek akumulatorowych

Korzyści płynących z użytkowania kosiarek akumulatorowych jest mnóstwo. Dziś poznasz te największe — być może skłonią Cię do zakupu modelu tego typu? Dlaczego więc warto rozglądnąć się za wersją z akumulatorem?

1. Duża wygoda koszenia — brak kabla, który ogranicza zasięg, działa na korzyść urządzenia. Praca jest też bezpieczna. Nie musisz się obawiać, że niechcący przejedziesz po kablu i poradzi Cię prąd, jak mogłoby się to zdarzyć przy pracy z kosiarką elektryczną. Koszenie jest dokładne, a Ty w końcu możesz swobodnie manewrować między rabatami.

2. Cicha praca — sprzęt emituje minimalne ilości hałasu. Ten aspekt jest szczególnie istotny w przypadku koszenia trawy na osiedlach mieszkaniowych.

3. Dbałość o planetę — kosiarki akumulatorowe nie oddziaływają negatywnie na środowisko — nie emitują spalin.

4. Gniazdko elektryczne nie jest potrzebne do funkcjonowania sprzętu.

Modele z gwarancją niezawodności, czyli kosiarki akumulatorowe na medal

Obecnie możesz skorzystać z ofert, które przedstawiają innowacyjne wersje kosiarek akumulatorowych. Kilka trybów pracy, niewielkie wymagania w zakresie obsługi, długi czas eksploatacji — takie rozwiązania możesz znaleźć między innymi w urządzeniach marki Stiga. Całą listę tego rodzaju nowoczesnych kosiarek akumulatorowych prezentuje sklep Eogrodowo. Właścicieli małych i średnich ogrodów zachwycą też dostępne tu modele AL-KO. Regulacja wysokości koszenia, wielofunkcyjne dodatki, wydajna i szybka praca — to jest to!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.