Kotły i piece C.O. – efektywne i tanie ogrzewanie małych powierzchni

Problem ogrzewania małych pomieszczeń dotyczy głównie osób zamieszkujących kamienicę oraz posiadaczy małych biur i mieszkań o powierzchni mniejszej niż 100 metrów kwadratowych. Klienci często wybierają za duże kotły do małych powierzchni z obawy, że nie znajdą pieca odpowiedniej wielkości, a przecież im większa wydajność tym lepiej. Czy to rzeczywiście prawda?

Piece centralnego ogrzewania – szeroka oferta

Odpowiednio dobrany piec stanowi gwarancję bezawaryjnej pracy przez wiele długich lat i oszczędność ekonomiczną. Zakup pieca centralnego ogrzewania o zbyt dużej mocy sprawia, że cały układ grzewczy nie pracuje prawidłowo, a użytkownicy są narażeni na niepotrzebne koszty.

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o mocy poniżej 10 kW, które stanowią idealne rozwiązanie dla problemu ogrzewania małych powierzchni. Pracują one na 60-70 procentach mocy, co oznacza idealne warunki dla poprawnego funkcjonowania paleniska i wymiennika ciepła. Szeroka oferta urządzeń grzewczych umożliwia duży wybór piecy i kotłów pracujących dzięki różnym źródłom energii, w tym kominki i piece na pellet, kotły elektryczne oraz piece gazowe.

Ogrzewanie małych powierzchni – koszty

Wielu osobom, konieczność ogrzewania małych pomieszczeń kojarzy się z wysokimi kosztami, ale to już przeszłość, ponieważ przy obecnej technologii zapewnianie komfortu cieplnego w małym domku nie musi być drogie. Koszt zakupu urządzenia jest co prawda dosyć zbliżony do ceny większych modeli, ale pozwala zużywać mniejszą ilość paliwa, co gwarantuje zwiększeniem oszczędności. Nowoczesne urządzenia poniżej 10 kW spala zdecydowanie mniej opału ze względu na właściwości niskoemisyjne oraz energooszczędne. 

Gdzie w małym domku można zamontować piec centralnego ogrzewania?

Zwykle urządzenia tego typu montowane są w kotłowniach, ale innowacyjne piece dostępne na rynku możesz również zainstalować w pomieszczeniach bytowych, o ile posiada odpowiednią kubaturę i wentylację. Jeżeli nie posiadasz kotłowni, świetnym rozwiązaniem dla Twojego domu może być kominek na pellet z funkcją automatycznego działania lub kondensacyjny piec gazowy wiszący, który nie ogranicza przestrzeni użytkowej.

Kominek posiadający specjalny wentylator jest całkowicie bezpieczny, a wyjątkowy wygląd sprawia, że stanowi on wyjątkową ozdobę pokoi dziennych i salonów. Modele wiszące kondensacyjnych piecy gazowych można z powodzeniem zainstalować w łazience, przedpokoju lub kuchni. Dobrym rozwiązaniem może być również zakup dwufunkcyjnego kotła o kompaktowej budowie i niewielkich wymiarach, który zapewni jednocześnie ciepłą wodę oraz komfort cieplny we wszystkich pomieszczeniach.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.