Ku rozwojowi dziecka – warsztat dla dzieci i Gra Prawda czy Fałsz

Artykuł partnera.

Każdy rodzic z dumą śledzi postępy swojego dziecka. Wielu pragnie wspierać jego rozwój, kupując zabawki edukacyjne. Nierzadko jednak zakupione akcesoria rozczarowują – są niedostosowane do wieku naszej pociechy lub w ogóle nie wzbudzają jej zainteresowania Dotyczy to nie tylko niecierpliwych przedszkolaków, ale także starszych dzieci. Podpowiadamy, jakie zabawki warto kupić, by połączyć naukę z dobrą zabawą.

Kreatywna zabawa i trening zdolności manualnych

Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero poznają i odkrywają otaczający nas świat. Obserwują życie dorosłych i w uroczy sposób naśladują ich zachowanie. Poprzez proste prace plastyczne rozwijają zdolności manualne. Nie zawsze jednak jest to ich ulubiona czynność. Warsztat dla dzieci, który zawiera plastikowy lub drewniany zestaw narzędzi to zabawka, która pozwala im wcielić się w rolę małego majsterkowicza. Największe zestawy zawierają praktyczny stolik i półeczkę, a nawet ściankę do powieszenia narzędzi. Oprócz tego liczne wkręty i śrubki umożliwiają wypróbowanie załączonych śrubokrętów. Zabawka zajmie miłośników majsterkowania na długie godziny. Podczas zabawy dziecko:

  • ćwiczy zdolności manualne,
  • uczy się posługiwania pierwszymi narzędziami,
  • rozwija wyobraźnię i ciekawość świata,
  • samodzielnie tworzy proste konstrukcje,
  • utrwala dobre nawyki i uczy się porządku, odkładając zabawki na wyznaczone miejsce.

Dodatkowo warsztat dla dzieci typu pchacz wspiera najmłodszych w nauce chodzenia. Stabilna konstrukcja z rączką chroni dziecko przed upadkiem, a atrakcyjna kolorystyka narzędzi przyciąga uwagę maluszka.

Ranking warsztatów dla dzieci

Najbardziej atrakcyjny warsztat dla dzieci złożony jest z wielu elementów. Całość najczęściej mieści się w załączonej do zestawu walizce. Zabawka po rozłożeniu zajmuje trochę miejsca, dlatego należy wygospodarować na nią niewielki kącik. Na rynku są także zestawy pozbawione blatu roboczego, którymi dziecko może bawić się w dowolnym miejscu. Jest to dobre rozwiązanie, gdy pokój dziecka jest niewielki. Zabawa na dywanie lub na kuchennym stole również sprawi dziecku wiele radości. Minimalistyczna forma warsztatu dla dzieci może przybrać postać auta do rozkręcania i skręcania bądź klocków konstrukcyjnych. Zabawa nimi wymaga jednak wsparcia dorosłych.

Dynamiczna gra dla całej rodziny

Starsze dzieci niechętnie sięgają po zabawki, spędzając czas wolny przed komputerem. Jest jednak sposób na to, by zaangażować je do zabawy. Gra prawda czy fałsz zapewni im rozrywkę i jednocześnie sprawdzi ich wiedzę. Proste zasady oraz sposób gry w niczym nie przypominają monotonnego rzucania kostką. Co więcej, nie ma tu żadnej planszy! Kolorowe urządzenie będące „mózgiem” gry wypowiada zdanie. Gracz ma kilka sekund na stwierdzenie, czy jest ono prawdziwe, czy fałszywe. Ponad 1000 pytań z różnych dziedzin sprawia, że gra jest bardzo ciekawa. Liczy się tu refleks i szybkie kojarzenie faktów. Atrakcyjne efekty świetlne oraz dźwiękowe dodają rozgrywce dynamiki. Taka forma rodzinnej rywalizacji bardzo podoba się dzieciom.

Zabawki dla małych majsterkowiczów oraz grę Prawda czy Fałsz znajdziesz w sklepie internetowym manima.pl

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.