Kwiaty doniczkowe czy cięte? Jakie wybrać na cmentarz?

Kwiaty na cmentarz to wyraz pamięci bliskich wobec zmarłej osoby. Jest to także symbol życia wiecznego, a także nieprzemijalności. Jednakże kwiaty mogą także stanowić idealną ozdobę każdego nagrobka. Wśród kwiatów cmentarnych do wyboru są zarówno kwiaty cięte, kwiaty w doniczkach, ale także kwiaty sadzone.

W przypadku posiadania dodatkowego miejsca lub braku pomnika można zdecydować się również na kwiaty siane do gruntu lub wsadzone. Wybór jest zatem stosunkowo duży. Warunkowany jest on między innymi dostępnym miejscem, wyglądem kwiatów, a także naszymi oczekiwaniami.

Jakie kwiaty doniczkowe na cmentarz?

Aby móc posadzić lub posiać kwiaty potrzebny jest przynajmniej kawałek miejsce obok grobu. W niektórych przypadkach na grobach znajdują się specjalne betonowe lub ceramiczne donice, w których możliwe jest po sadzenie kwiatów. Z kolei kwiaty sztuczne oraz kwiaty doniczkowe, a także kwiaty cięte dostosowane są do każdego grobu. Mają one swoje wady jak i zalety. Duże bogactwo kolorów i gatunków sprawia, że wiele osób nie jest w stanie od razu podjąć decyzji jakie kwiaty najlepiej zakupić na grób bliskiej osoby.

Kwiaty doniczkowe na cmentarz – jakie wybrać?

Kwiaty na cmentarz w doniczkach to najczęściej chryzantemy. Są to niezwykle odporne kwiaty na różne warunki atmosferyczne, a ponadto charakteryzują się stosunkowo długim kwitnieniem. Ich największą popularność przypada na okres Wszystkich Świętych, kiedy na większości grobów ustawione są właśnie chryzantemy. Można je zakupić w różnych rozmiarach, aby w ten sposób dostosować ich wielkości do wielkości nagrobka. Co więcej chryzantemy charakteryzują się całym bogactwem kolorów oraz gatunków. Są one bardzo łatwe w utrzymaniu, a ponadto mogą stanowić ozdoby nagrobkowe nawet przez kilka tygodni. Kwiaty cięte na cmentarz wykorzystywane są zwłaszcza w okresie letnim oraz wiosennym. Nie sprawdzają się one jednak zwłaszcza w przypadku bardzo wysokich temperatur powietrza, lub kiedy na zewnątrz panuje mróz. Co więcej cięte kwiaty są niezwykle piękne, jednakże jednocześnie nietrwałe. Ponadto stawiając żywe kwiaty na cmentarzu trzeba dbać o to, aby miały one zapewnioną wodę, która umożliwi im zwiększenie żywotności.

Jednak najbardziej trwałe są sztuczne kwiaty na cmentarzu, które dostępne są także bardzo wielu wariantach. Dzięki odpowiednio dociążony doniczką sztuczne kwiaty nie ulegają przemieszczeniu czy też nie spadają z nagrobków i nawet podczas silnych wiatrów. Mogą one także stać na grobie przez cały rok, stanowiąc w ten sposób idealną dekoracje.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.