Lampy na elewację – jakie produkty wybrać na taras?

Artykuł partnera.

Oświetlenie na taras spełnia funkcje praktyczne i dekoracyjne. Wybór właściwych produktów wpływa oczywiście na charakter przydomowej przestrzeni, a także na wygodę wszystkich użytkowników, którzy spędzają w niej czas. Podstawowym rodzajem opraw na taras są lampy na elewację. Jakie rozwiązania wybrać, by móc cieszyć się z idealnie oświetlonej strefy relaksu? Więcej na ten temat napiszemy w dalszej części tekstu.

Lampy na elewację – do czego się ich używa?

Lampy na elewację to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oświetlenie przydomowego terenu. Chętnie montuje się je na tarasach, balkonach, w pobliżu wejścia do domu. Przy ich pomocy oświetla się także całe ściany.

Do czego się je wykorzystuje? Przede wszystkim zapewniają wystarczającą ilość światła do bezpiecznego przemieszczania się lub spędzania czasu w ogrodzie w nocy. Oprócz tego ciekawe i efektowne oprawy, jak te oferowane przez sklep z lampami Azzardo, stanowią stylowe dopełnienie elewacji, dekorując całą przestrzeń wokół.

Oprawy elewacyjne – jakie konstrukcje wybrać?

Na elewację budynków mieszkalnych trafiają różne typy opraw oświetleniowych. Najczęściej stawia się na ciekawe oświetlenie punktowe, które uzyskuje się dzięki zamontowaniu niewielkich lamp, łączonych w większe zespoły.

Jakie produkty warto zastosować? Szczególnie dobrze w roli oświetlenia elewacji na tarasie sprawdzają się:

  • oczka wpustowe,
  • lampy natynkowe,
  • reflektory.

Niewielkie oczka wpustowe to dyskretne oprawy oświetleniowe, które wykorzystuje się przy większości popularnych obecnie aranżacji. Dostarczają sporo światła, a przy tym nie dominują nad detalami architektonicznymi. Dekoracyjnym dopełnieniem aranżacji bywają natomiast efektowne lampy natynkowe, produkowane w rozmaitych wielkościach i kształtach. Mogą to być niewielkie, minimalistyczne plafony albo eleganckie retro kinkiety. Z kolei reflektory zaliczają się do szczególnie funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki opcji regulowania kąta świecenia, da się przy ich pomocy optymalnie doświetlić każdą przydomową przestrzeń.

Cechy opraw na elewację do ogrodu

Typ i stylistyka opraw oświetleniowych to jednak nie jedyne parametry, które trzeba brać pod uwagę, gdy poszukuje się lamp na taras.

Co jeszcze się liczy? Każdy element zewnętrznego systemu oświetleniowego musi być przede wszystkim trwały i odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, jak zmiany temperatury, wilgoć, zalanie wodą lub promieniowanie UV. Najlepiej stosować konstrukcje o wysokiej wodoszczelności, zrobione z materiałów, które nie pokrywają się rdzą. To gwarancja optymalnej pracy każdego punktu świetlnego, minimalizacja ryzyka wystąpienia zwarcia w instalacji, a także zachowanie pięknego wyglądu lamp ogrodowych przez długie lata.

Sterowanie lampami w ogrodzie a nowoczesne technologie

Oprawy oświetleniowe do ogrodu da się łatwo łączyć w zespoły oświetleniowe, pozwalające na zdalne sterowanie lampami na tarasie. Większość nowoczesnych rozwiązań LED da się podłączyć do domowego systemu Smart House. W efekcie kontrolowanie warunków oświetleniowych na tarasie odbywa się za pośrednictwem praktycznej aplikacji mobilnej na telefon lub tablet.

Dodatkowo przy pomocy takiego urządzenia zapisuje się ulubione ustawienia na przyszłość lub tworzy harmonogramy świetlne, by lampy uruchamiały się samoistnie o konkretnych porach.

Wiele opraw do ogrodu współpracuje z czujnikami ruchu lub zmierzchu. Dzięki nim oświetlenie uruchamia się automatycznie, gdy tylko jest potrzebne. Zwiększa to wygodę i bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni, a w wielu sytuacjach pomaga obniżyć wysokość rachunków za oświetlenie przydomowego terenu.

Nowoczesne oświetlenie na elewacji – stylowe lampy na taras

Właściwie dobrane lampy na taras sprawiają, że przydomowe miejsce do relaksu staje się jeszcze piękniejsze i bardziej funkcjonalne. Warto zatem poświęcić nieco czasu na poszukiwania – to sposób na zbudowanie miejsca, z którego z radością będą korzystać domownicy i zapraszani przez nich goście.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.