Lilie drzewiaste – okazałe i piękne rośliny cebulowe

Lilie drzewiaste nie tylko zagościły w ogrodach, ale także w sercach miłośników kolorowych rabat. Wymagania tych roślin pokrywają się z klimatem, dlatego przy każdym domu może znaleźć się namiastka fascynującej egzotyki. Wielość odmian sprawia, że każdy miłośnik kwiatów znajdzie wśród lilii drzewiastych kwiat odpowiedni dla siebie.

Skąd wywodzą się lilie drzewiaste?

Lilie drzewiaste charakteryzują się wyjątkową odpornością na mrozy a także osiąganymi wymiarami. Ich powstanie zawdzięczane jest połączeniu dwóch gatunków lilii. Skrzyżowanie ze sobą odmiany trąbkowej i orientalnej, pozwoliło na stworzenie nowej odmiany, która zachwyca swoim urokiem i wyższością nad innymi kwiatami. To odmiana, która dostępna na rynku jest stosunkowo krótko, jednak z łatwością można zakupić upragniony jej kolor.

Lilia drzewiasta potrafi się skutecznie wyróżnić

W porównaniu do pozostałych odmian, lilia drzewiasta, charakteryzuje się ogromnymi rozmiarami. Pozwala jej to na wykreowanie osobnego wizerunku, jednocześnie powiązanego i odciętego od innych odmian lilii. Poza wspaniałą wysokością, kwiat ten może zachwycać mnogością olbrzymich kwiatów.  Osiągnięcie imponującego wyglądu np. 250 cm wysokości wymaga cierpliwości, ponieważ pełny rozwój rośliny trwa ok. 3 lat. Jeśli zapewnimy roślinie optymalne stanowisko oraz odpowiednią pielęgnację, to kwiaty lilii drzewiastej mogą osiągać nawet 50 cm średnicy.

Jak prawidłowo sadzić lilię drzewiastą?

Z uwagi na jej niebywały wygląd, warto aby od samego początku prawidłowo zadbać o roślinę. Przed wsadzeniem jej w założone miejsce, warto aby roślina była skutecznie zabezpieczona przed szkodnikami, które w szybkim czasie mogą skutecznie zniszczyć całą podziemną część i doprowadzić do obumarcia rośliny. Przed wsadzeniem do gruntu, należy umieścić cebulę lilii drzewiastej w specjalistycznym koszyczku, który chroni przed niechcianymi miłośnikami smaku cebul kwiatowych. Na spodzie koszyczka powinna znajdować się odpowiednia ilość ziemi, na której następnie znajduje się cebula lilii. Całość powinna być ponownie przykryta ziemią i w całości zakopana w ogrodzie. 

Czym charakteryzuje się odpowiednia pielęgnacja lilii drzewiastych?

Lilie drzewiaste nie są odmianami, które cechują się wrażliwością na niskie temperatury – są mrozoodporne. Jednak ich piękne kwiaty, możliwe są do zaobserwowania wyłącznie przy zapewnieniu roślinie odpowiednich warunków do wzrostu. Obfite kwitnienie jest konsekwencją regularnego dostarczania odpowiednich odżywek. Jednocześnie należy unikać sadzenia roślin w bezpośrednim towarzystwie, ponieważ może to osłabić ich kwitnienie. Umiejscowione na suchym podłożu muszą mieć zapewnione podlewanie. Usuwane przekwitniętych kwiatów pozwala na ukierunkowanie rośliny na dalszy jej rozwój. W ten sposób pozyskiwane substancje wykorzystywane są do tworzenia nowych kwiatów jak i rozrostu cebuli. Z uwagi na ich podatność na złamania, należy zapewnić im odpowiednią podpórkę, która uchroni przed uszkodzeniami w trakcie podmuchów wiatrów. 

Jakie występują odmiany lilii drzewiastych?

Na szczególną uwagę zasługuje pięć najbardziej popularnych odmian lilii drzewiastej. Lilia Pretty Woman zachwyca pięknymi, białymi kwiatami, które stanowią symbol niewinności oraz nadziei. Żółto-brązowe połączenie barw jest charakterystyczne dla odmiany Robert Swanson. Lilia Anastasia zachwyca delikatnym różem. Odmiana Miss Lily przyciąga wzrok z uwagi na posiadanie intensywnego bordowego wnętrza, które kontrastuje z białym wykończeniem płatków kwiatów. Intensywny fiolet jest doskonale zaprezentowany przez lilię Purple Prince. Więcej odmian lilii drzewiastej wraz z poradami odnośnie ich sadzenia i pielęgnacji znaleźć można pod adresem https://cebule-kwiatowe.pl/lilia-drzewiasta/, czyli w sklepie online firmy BENEX.

Lilie drzewiaste, z uwagi na rosnącą popularność, powinny znaleźć swoje miejsce w każdym ogrodzie. Spełnienie niezbyt wygórowanych wymagań rośliny, pozwala uzyskać niesamowite efekty, które zachwycą nawet najbardziej wymagających ogrodników. Lilia drzewiasta może podkreślić charakter rabaty jak i przenieść ją w zupełnie inny wymiar. 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.