Listwy jako istotne elementy wykończenia wnętrz domów i mieszkań

Artykuł sponsorowany.

O ostatecznym wyglądzie wnętrza w dużej mierze decydują dodatki i elementy wykończeniowe. Chodzi tu przede wszystkim o zasłony, obrusy, lustra, obrazy, poduszki czy kwiaty, ale też o listwy wykończeniowe. Listwy nie tylko zdobią i nadają pomieszczeniom określony styl, ale też pełnią funkcję praktyczną, dlatego tym bardziej warto je wykorzystywać podczas aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

Listwy przypodłogowe – czyli jak ukryć kable i wykończyć podłogi?

Estetyczne wnętrze to takie, w którym panuj  ład i harmonia. Nie ma tu żadnych zbędnych elementów i wszystko do siebie pasuje. W osiągnięciu takiego efektu bardzo pomaga stosowanie listew wykończeniowych, do których zaliczamy:

  • listwy przypodłogowe,
  • listwy przysufitowe,
  • listwy karniszowe,
  • listwy ścienne.

Te pierwsze z jednej strony stanowią eleganckie i stylowe wykończenie podłogi, z drugiej doskonale się sprawdzają do ukrycia kabli, które biegną wzdłuż ścian. Zazwyczaj wybiera się listwy przypodłogowe w kolorze podłogi, w kolorze ściany, w kolorze stolarki drzwiowej i okiennej, białe albo inne, dobrane na zasadzie kontrastu. Dobrze dobrane pomagają optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie.

Listwy przysufitowe – dekorują i ukrywają niedoskonałości

Kolejny ważny element wykończeniowy to listwy przysufitowe. Po pierwsze, stanowią dekorację, która świetnie komponuje się z przeróżnymi stylami, jeszcze je podkreślając. Proste, białe listwy bardzo dobrze wpasują się w styl skandynawski lub nowoczesny, a bardziej ozdobne wyeksponują styl glamour, klasyczny albo barokowy.

Po drugie, listwy przysufitowe pomagają ukryć ewentualne nierówności oraz stanowią eleganckie przejście między kolorem ściany a bielą sufitu. Można z powodzeniem stosować je zarówno na ścianach pokrytych farbą, jak i ozdobionych tapetą.

Listwy karniszowe – bo każdy ma coś do ukrycia…

Ostatni rodzaj listew wykończeniowych, które bardzo się przydają w aranżacji wnętrz to listwy karniszowe. Te proste, zazwyczaj białe elementy ukryją karnisz, szyny do zasłon i firan czy nawet rury o niewielkiej średnicy. Kiedy przysłoni się je elegancką, prostą listwą, od razu całe pomieszczenie wygląda zdecydowanie lepiej i schludniej.

Listwy karniszowe, przypodłogowe i przysufitowe znajdziesz w ofercie firmy A.D. Aleksandria Listwy. Możesz tu zamówić także stylowe listwy ścienne, które urozmaicają gładką powierzchnię ściany, tworząc oryginalną dekorację. Zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach tego rodzaju ozdoby prezentują się wprost znakomicie. Podobnie jak inne listwy wykończeniowe świetnie się sprawdzają w aranżacji wnętrz.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.