Magazyn energii połączony z fotowoltaiką

Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną dzięki energii słonecznej. Energia ta wykorzystywana jest w całym gospodarstwie domowym. Może jednak występować zjawisko produkcji zbyt dużej ilości energii. W takim przypadku należy ją sprzedać do sieci, chyba że fotowoltaika jest połączona z magazynem energii. Wówczas to w nim jest ona przechowywana a w tygodniach zwiększonego zapotrzebowania można wykorzystać własne zasoby zamiast kupować ją od sieci. Przeczytaj artykuł i dowiedz się na czym dokładnie polega magazynowanie energii oraz czy warto zainwestować w jego połączenie z fotowoltaiką.

Jak działa magazyn energii?

Energia wytworzona przez fotowolikę, której domownicy nie zdołali zużyć danego dnia, trafia do magazynu energii. W nim znajduje się do tego momentu, aż gospodarstwo będzie miało zwiększone zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu inwestorzy nie muszą martwić się w trakcie sytuacji kryzysowych, np. awarii sieci. Co więcej, dzięki magazynowi energii nie następuje relacja kupna-sprzedaży z siecią energetyczną. Net – billing, czyli wspomniane rozliczenie obecnie obowiązujące, nie jest korzystnym finansowo zjawiskiem, ponieważ energię należy kupić za większą kwotę niż można sprzedać. Optymalnym rozwiązaniem jest pozyskiwanie energii z własnego źródła. Zapewnia to gospodarstwu niezależność i korzyści finansowe.

Rozbudowa magazynu energii

Magazyn energii daje inwestorowi dużą swobodę, jeśli chodzi o jego możliwości. Wiąże się to z możliwością jego rozbudowy. W dowolnym czasie, jeśli okaże się, że magazyn jest za mały i nie można w pełni wykorzystywać jego możliwości, istnieje rozwiązanie jakim jest zwiększenia jego wielkości, objętości.

Magazyn energii w wielu miejscach

Magazyn energii z fotowoltaiką to dobre połączenie nie tylko dla gospodarstw domowych. Świetnie sprawdzi się również w przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych. Magazyn energii daje gwarancję stałego dostępu do prądu. W wyniku awarii, zarówno przedsiębiorstwo, jak i gospodarstwo rolne, nie będą musiały zaprzestawać pracy. Dzięki temu placówki mogą funkcjonować bez odczuwania awarii, czyli będą bardziej produktywne. Podobna sytuacja istnieje podczas szczytowych poborów mocy. Wówczas energię można czerpać z magazynu i stworzyć placówkę samowystarczalną energetycznie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.