Markizy tarasowe – skuteczna ochrona przed słońcem i deszczem

Nowoczesne markizy ochronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi umożliwiając komfortowy wypoczynek na balkonie czy tarasie. Poznaj sposób budowy i rodzaje dostępnych markiz.

Markizy to rozwiązanie umożliwiające swobodny wypoczynek na tarasie bądź balkonie bez konieczności dodatkowego osłaniania się przed zbyt ostrym słońcem czy też letnim deszczem. Dawniej stanowiły one głównie element wystaw sklepowych. Czasy się jednak zmieniają i obecnie coraz większa ilość osób decyduje się na montaż omawianego rozwiązania. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę mnogość rodzajów, kolorów i wzorów dostępnych osłon.

Jak działają markizy tarasowe?

Klasyczna markiza składa się z tkaniny, rury nawojowej, belki mocującej oraz ramion. Tkanina zwijana jest na rurę nawojową połączoną z belką mocującą. Ta ostatnia służy oczywiście do zamontowania markizy czyli po prostu przykręcenia jej do wybranej powierzchni. Samo zwinięcie bądź rozwinięcie tkaniny umożliwiają składane ramiona na sprężynach. Warto dodać, iż – w zależności od wybranego modelu osłony – markizy tarasowe mogą rozwijać się i zwijać za pomocą taśmy, korby ręcznej czy też elektrycznego silnika.

Rodzaje markiz

Obecnie na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje markiz, a mianowicie balkonowe, tarasowe oraz koszowe. Markizy balkonowe – jak wskazuje na to już sama nazwa – służą oczywiście do osłaniania balkonów czy loggii. Zdecydowanie większe są natomiast markizy tarasowe. Posiadają one składane przegubowo ramiona, osłonę wykonaną z impregnowanej tkaniny i możliwość regulacji kąta nachylenia. Ostatnim typem zasłon są markizy koszowe. Mają one półokrągły kształt i z reguły służą w charakterze ozdoby montowanej nad oknem czy wejściem do sklepu.

A jeśli nie markizy to…?

Innym, równie popularnym rodzajem osłony tarasowej są pergole, które mogą występować w formie samodzielnej konstrukcji lub też stanowić element budynku. Pergole na taras pełnią identyczną rolę co markizy, jednak zdaniem wielu użytkowników są one o wiele bardziej efektowne. Warto dodać, iż nowoczesne pergole na taras mogą być również niezwykle funkcjonalne. Wybrane modele – np. Pergola Camargue dostępna na stronie www.twojamarkiza.pl – wyposażone są dodatkowo w liczne udogodnienia takie jak ruchome lamele, oświetlenie, system głośników audio, a nawet stację pogodową.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.