Materace sprężynowe – sprawdzony sposób na zdrowy sen

Od wielu lat materace sprężynowe zaliczają się do bestsellerów w swojej kategorii. Wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu w czystości oraz po prostu wygodne – o ich zaletach można mówić bardzo długo. Dowiedz się więcej na temat modeli sprężynowych.

Współczesne czasy nie sprzyjają odpoczynkowi: ciągle się spieszymy, chcemy rozwijać karierę, realizować swoje pasje oraz nie rezygnować z rodziny. Bardzo często robimy to kosztem snu. Naukowcy jednak są zgodni – sen to bardzo ważny element naszego życia mający bezpośredni wpływ na stan zdrowia. Powinniśmy zorganizować sobie zarówno czas, jak i odpowiednie warunki do snu. Wybór odpowiedniego materaca może mieć kluczowe znaczenie dla naszego wypoczynku. Zastanówmy się więc nad zaletami i wadami materacy sprężynowych oraz materacy multipocket.

Materac sprężynowy, dlaczego warto go wybrać ?

Materace sprężynowe posiadać mogą wiele stref twardości, co sprzyja pełniejszemu odciążeniu ciała śpiącej osoby, ponieważ lepiej i bardziej równomiernie rozkładają nacisk ciała. Są przy tym bardzo trwałe, dzięki nowoczesnym materiałom zastosowanym podczas produkcji wyjątkowo elastycznych, a zarazem wytrzymałych sprężyn (najczęściej obecnie otaczanych specjalnymi kieszonkami). Kolejną wyjątkowo odczuwalną cechą materacy sprężynowych jest ich cichość. Obecne konstrukcje są praktycznie bezgłośne, gdy śpiący zmienia na nich pozycję, co ma niebagatelne znaczenie dla osób o płytkim śnie lub często zmieniających pozycję. Należy również wspomnieć o efekcie punktowej elastyczności (niepołączone ze sobą sprężyny uginają się jedynie w miejscu nacisku, co pozwala miękkiej powierzchni materaca idealnie dopasowywać się do kształtu ciała).

Materac multipocket – czym różni się od materaca sprężynowego?

Materace multipocket najczęściej charakteryzują się znacznie większą liczbą kieszeni ze sprężynami (a tym samym również sprężyn) niż standardowe materace sprężynowe. Są więc ich bardziej zaawansowaną oraz zapewniającą jeszcze większy komfort użytkowania formą. Im więcej sprężyn, tym lepszy efekt punktowej elastyczności, a co za tym idzie jeszcze dokładniejsze dopasowanie się materaca do kształtu ciała. Ich bezgłośność jest porównywalna do wcześniej omówionego typu, natomiast wytrzymałość bywa nawet większa dzięki wolniejszemu zużywaniu się sprężyn (jest ich więcej, więc na każdą przypada mniejsze obciążenie). Materace multipocket są bardziej zaawansowaną wersją materaca sprężynowego. Po odpowiednim dobraniu twardości, każdy z tych typów zapewnia wysoki poziom komfortu podczas wypoczynku. Niezależnie od tego, na który się zdecydujemy, z pewnością odczujemy diametralną różnicę w jakości snu i samopoczucia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.