Meble z tworzyw sztucznych do ogrodu – czy to się opłaca?

Artykuł partnera.

Meble w ogrodzie powinny łączyć solidność wykonania, z ciekawym designem i komfortem korzystania z nich. W końcu używa się ich przede wszystkim do przyjemnej rekreacji w przydomowym terenie. Wyposażenie tego typu wykonuje się z rozmaitych materiałów, w tym popularnych tworzyw sztucznych. Czy rzeczywiście meble z tworzywa są w stanie spełnić nawet najwyższe oczekiwania? Czym się kierować podczas wyboru foteli i stolików do ogrodu? Więcej informacji przedstawimy w dalszej części tekstu.

Meble z tworzyw sztucznych – najpopularniejsze konstrukcje

Tworzywa sztuczne cieszą się wielką popularnością w przydomowych przestrzeniach. Produkuje się z nich w zasadzie niemal wszystkie typy wyposażenia do ogrodu. Najczęściej spotyka się oczywiście meble wypoczynkowe, a zwłaszcza:

  • fotele,
  • krzesła i leżaki,
  • sofy i narożniki,
  • stoliki i stoły.

Oprócz tego z tworzyw sztucznych chętnie wytwarza się meble do przechowywania rozmaitych przedmiotów – akcesoriów ogrodowych, narzędzi i chemii ogrodniczej. Do tego celu stosuje się:

  • szafy,
  • skrzynie ogrodowe.

Materiały tego typu idealnie sprawdzają się do produkcji pojemników na śmieci, a nawet praktycznych kompostowników do ogrodu. Tworzywa sztuczne w ogrodzie przydają się zatem naprawdę do wielu celów.

Różne oblicza tworzywa sztucznego – materiał materiałowi nierówny

Tworzywa sztuczne do produkcji mebli ogrodowych bywają jednak mocno zróżnicowane. Zastosowany materiał wpływa oczywiście na parametry danego produktu, jak jego wytrzymałość, odporność na czynniki atmosferyczne oraz walory estetyczne.

Najczęściej spotyka się meble ogrodowe wykonane z:

  • PVC,
  • polipropylenu,
  • technorattanu.

Krzesła i stoliki z PVC to najtańsze rozwiązania, dostępne w zasadzie w każdym markecie z wyposażeniem do ogrodów. Nie są to jednak najczęściej produkty najwyższej jakości. Jeśli pozostawi się je na okres zimowy na zewnątrz, pod wpływem drastycznych zmian temperatury, potrafią pękać i się kruszyć. Ich powierzchnia niejednokrotnie łuszczy się przy długofalowej ekspozycji na działanie promieni słonecznych.

Znacznie wytrzymalsze są meble polipropylenowe formowane wtryskowo. Materiał jest niemal całkowicie odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu przez długi czas zachowuje nienaganny wygląd.

A czym jest technorattan? To włókna polietylenowe o wysokiej trwałości, z których wyplata się meble zbliżone w wyglądzie do konstrukcji z naturalnego rattanu lub wikliny.

Czym wyróżniają się meble z technorattanu i polipropylenu?

Meble polipropylenowe i technorattanowe to produkty wysokiej jakości, odporne na większość czynników zewnętrznych, niezmiernie proste do utrzymania w czystości. Bez trudu można przechowywać je na zewnątrz przez cały rok, bez szkody dla trwałości konstrukcji i wyglądu mebli.

Wyróżniają się ciekawym designem, wpisującym się w większość modnych obecnie trendów ogrodowych. Ciekawy wybór konstrukcji tego typu do ogrodu skandynawskiego, retro, nowoczesnego lub śródziemnomorskiego można znaleźć na stronie Bazkar.

Technorattanowe i polipropylenowe meble to produkty przyjazne naturze. Dlaczego? Dzięki wysokiej wytrzymałości można używać ich przez naprawdę długi czas. Dodatkowo, oba materiały da się ponownie wykorzystać i poddać procesowi recyklingu, co zmniejsza liczbę odpadów trafiających na wysypiska.

Spore zainteresowanie meblami tego typu sprawia, że łatwo dopasować do nich stylowe akcesoria lub dodatki ogrodowe, wykonane również z takich samych materiałów, w tym samym stylu i kolorystyce. Dzięki temu bez większego trudu tworzy się efektowną, spójną wizualnie aranżację przydomowej przestrzeni.

Funkcjonalne i eleganckie meble do każdego ogrodu

Choć meble z technorattanu i polipropylenu nie są może tak tanie jak konstrukcje z PVC, zdecydowanie warto w nie jednak zainwestować. Są znacznie trwalsze, wygodniejsze, wykonane z większą dbałością o detale, przez co posłużą w ogrodzie przez naprawdę długi czas, stając się w nim nie tylko praktycznym wyposażeniem, ale też efektowną dekoracją.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.