Mieszkanie w Krakowie – komu wynajmować?

Artykuł partnera.

W krakowskim Prądniku Czerwonym właśnie oddawane są do użytku mieszkania, które świetnie sprawdzają się jako inwestycja. Kupno mieszkania jest w stolicy Małopolski sposobem na zapewnienie sobie stałych zysków. Wystarczy znaleźć lokum idealne dla rodziny w cieszącej się sympatią mieszkańców dzielnicy, wyposażyć je i co miesiąc otrzymywać na konto kwotę, która pokryje ratę kredytu, zostanie odłożona na kolejne inwestycje albo po prostu pozwoli na zwiększenie domowego budżetu.

Lokatorzy krakowskich mieszkań

Kto najczęściej szuka mieszkania na wynajem w Krakowie? Kraków jest miastem, w którym działa przeszło 20 uczelni wyższych, w tym najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński lub słynna Akademia Górniczo-Hutnicza. To dlatego znaczna część populacji miasta składa się ze studentów. Ci często szukają mieszkań do wynajęcia. To jednak dosyć specyficzna grupa odbiorców, studenci bowiem szukają mieszkań niedrogich, blisko uczelni, chcą w nich mieszkać od października do końca roku akademickiego, by na czas wakacji wrócić do swoich domów rodzinnych lub podróżować. Część pozostaje i szuka prac wakacyjnych, jednak dla nich wciąż elastyczny termin najmu i położenie w samym centrum miasta jest priorytetem.

Na życie w Krakowie decydują się także rodziny z dziećmi i pracownicy lokalnych firm czy korporacji. Ci najczęściej mają zupełnie inne priorytety niż wspomniani wcześniej studenci. Chcą wygodnych mieszkań poza centrum, ale w dzielnicach dobrze skomunikowanych, blisko miejsc pracy, centrów handlowych i rozrywek rodzinnych. Taką dzielnicą jest na pewno Prądnik Czerwony. Zaledwie 10 minut jazdy samochodem dzieli ją od centrum miasta, co chwila odjeżdżają stąd autobusy do innych rejonów stolicy Małopolski, poczyniono też tutaj wiele inwestycji. W Prądniku Czerwonym działa Park Wodny, Multikino, popularny Hotel Swing, są centra handlowe i małe sklepiki, szkoły, przedszkola, a także skwery i parki. To świetne miejsce do tego, by spędzać czas z rodziną, nie tkwić w korkach, żyć w mieście, ale wygodnie i cieszyć się jego udogodnieniami. Fakt, że właśnie tutaj funkcjonuje wiele biur, także zagranicznych korporacji sprawia, że mieszkania na wynajem w Prądniku Czerwonym nigdy nie czekają długo na lokatorów.

Czy można kupić mieszkanie w Prądniku Czerwonym?

To oczywiste, że dobra inwestycja cieszy się dużym powodzeniem, dlatego warto szybko szukać mieszkań na sprzedaż. Obecnie trwa sprzedaż mieszkań na nowoczesnym, niezwykle atrakcyjnym osiedlu dewelopera Super Krak S.A. APARTAMENTY KASKADA. Ponieważ mieszkania te mają różnorodną powierzchnię, są doskonale zaplanowane i wykonane, posiadają miejsca parkingowe i znajdują się w pobliżu centra biurowego, mogą być doskonałym zakupem poczynionym z myślą o lokatorach.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.