Mikrowentylacja latem – zalety tego rozwiązania

Nadeszły ciepłe miesiące, a wraz z nimi pojawiły się pytania i wątpliwości, dotyczące odpowiedniego wietrzenia naszych mieszkań. W końcu wysokie temperatury i pojawiające się, uciążliwe owady to domena polskiego lata. Na szczęcie, w odpowiedzi na oba problemy, powstała mikrowentylacja, która znajdzie zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej, nakreślając największe zalety tego nowoczesnego rozwiązania.

Czym jest mikrowentylacja?

Mikrowentylacja jest nowoczesnym systemem, montowanym na ramie okna. W jej wyniku mieszkańcy otrzymują subtelne rozszczelnienie (na kilka milimetrów), zezwalając tym samym na regularną cyrkulację i wymianę powietrza.

Regularne wietrzenie – zarówno latem, jak i zimą – jest niezbędne dla naszego zdrowia i poprawnego funkcjonowania. Odpowiednie natlenienie zwiększa naszą odporność i koncentrację, realnie przyczyniając się do lepszego samopoczucia. W tym celu niezbędne jest montownie systemu opartego na napędzie okuć VDT. Okna z tym napędem znajdziesz w ofercie D+H.

Właściwości mikrowentylacji

Automatyka okienna oferuje nieco więcej niż standardowe, bezobsługowe otwierane lub zamykanie stolarki okiennej. Nowoczesne rozwiązania proponują nam zaprogramowane napędy, które uruchamiają wentylacje w określonych sytuacjach lub ściśle narzuconych godzinach. Bezobsługowo możemy więc ustalić, aby mikrowentylacja odbywała się wieczorami lub przy większym stężeniu dwutlenku węgla.

Mikrowentylacja idealnie sprawdza się zarówno w czasie upałów, jak i uporczywych, ostrych zim. Niewielka, kilkumilimetrowa szczelina, nie odprowadza znacząco ciepłego powietrza zimą i pozwala na delikatną cyrkulację powietrza latem. W praktyce oznacza to, że wentylacja nie wpływa na temperaturę w naszym domu, jednocześnie dbając o prawidłowe stężenie tlenu i odprowadzenie szkodliwego CO2.

Naturalna wentylacja jest idealnym uzupełnieniem klimatyzacji. Niewielka szczelina nie odprowadza schłodzonego powietrza na zewnątrz, zwiększając tym samym efektywność i zmniejszając zużycie energii.

Na koniec, nie możemy zapominać, że mikrowentylacja ochrania nas przed uporczywymi owadami – ćmami, muchami i komarami – co szczególnie docenimy latem. Tak niewielki otwór uniemożliwia przedostawanie się owadów do środka lokum, więc z powodzeniem możemy cieszyć się chłodniejszym powietrzem podczas letnich wieczorów.

Zalety mikrowentylacji

  • Utworzona 6-mimiletrowa szczelina obejmuje cały obwód skrzydła okiennego, co zwiększa efektywność mikrowentylacji,
  • Przepływ powietrza jest swobodny,
  • Niewielka przerwa stanowi za skuteczną barierę dla komarów i innych owadów,
  • Przy pomocy panelu dotykowego możesz otworzyć okno na oścież, zamknąć okno lub zaprogramować działanie czasowe,
  • Mikrowentylacja może być sterowana za pomocą pilota,
  • Wentylowanie pomieszczenia w czasie naszej nieobecności spełnia wymagania bezpieczeństwa i nie potęguje ryzyka włamania,
  • Wspiera działanie klimatyzacji,
  • Mikrowentylację można dostosować do swoich potrzeb, ustalając jej automatyczne uruchomienie w określonych godzinach i okolicznościach,
  • Umożliwia pozbycie się nadmiaru dwutlenku węgla, dotleniając pomieszczenie.

 

Bibliografia

[1] Czajka, Z. (2014). Mikrowentylacja. Świat Szkła19.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.