Mobilne sterowanie pompą ciepła – Panasonic Smart Cloud

Artykuł sponsorowany.

Posiadanie nowoczesnej pompy powietrza w domu ma wiele zalet. To jednak dzięki rozwiązaniom takim jak Panasonic Smart Cloud wykorzystanie tego typu rozwiązań staje się jeszcze prostsze i bardziej efektywne. Tłumaczymy, jakie zalety ma mobilne sterowanie pompą ciepła i dlaczego jest rozwiązaniem idealnym!

Zalety pomp ciepła Panasonic

Pompy ciepła pozwalają na ogrzanie budynku oraz dają dostęp do ciepłej wody, dlatego są ciekawym zamiennikiem dla klasycznych instalacji ogrzewania elektrycznego czy podłączenia do gazociągu. Wybranie odpowiedniej pompy może nawet zastąpić klimatyzację, bowiem pozwala ona na efektywne chłodzenie przestrzeni. Pompy ciepła są także zrównoważonym rozwiązaniem, co ma duże znaczenie dla osób troszczących się o planetę! W dużej mierze wykorzystują bowiem ciepło atmosferyczne, dzięki czemu stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą zdecydować się np. na instalację fotowoltaiczną.

Rozwiązania Panasonic Heating & Cooling Solutions wyróżniają się różnorodnością i mnogością zastosowań, zarówno w przypadku użytku prywatnego, jak i w przypadku zastosowań komercyjnych. Wystarczy zapoznać się z charakterystyką dostępnych opcji, aby znaleźć tą idealnie dopasowaną do potrzeb użytkowników budynku, przedsiębiorcy lub domowników.

Rozwiązanie Panasonic Smart Cloud

Możliwość korzystania z Panasonic Smart Cloud jest ogromną zaletą zarówno w przypadku użytkowników końcowych, jak i instalatorów.

  • Użytkownicy końcowi

Dzięki aplikacji Panasonic Smart Cloud użytkownicy końcowi mogą sterować pompą ciepła z poziomu własnego komputera, telefonu lub tabletu. Nie ma znaczenia, gdzie aktualnie się znajdują, dlatego mogą np. regulować poziom ogrzewania podczas pobytu na wakacjach. Dostają także dostęp do analiz na temat energii w budynku i mogą obserwować, jak efektywnie jest ona wykorzystywana, co jest szczególnie istotną opcją w przypadku przedsiębiorców, którym zależy na obserwowaniu zużycia i optymalizacji kosztów energii.

  • Instalatorzy

Rozwiązanie, jakim jest Panasonic Smart Cloud pozwala instalatorom na zdalne reagowanie na ewentualne problemy w działaniu pompy ciepła, które nie wymagają prac konserwatorskich czy reakcji osobistej. Jest to znacznie szybsze i wygodniejsze aniżeli każdorazowe odwiedzanie budynku w celu diagnozy problemu, którego rozwiązanie wymaga zaledwie kilku zmian ustawień.

Możliwość zdalnego sterowania pompą ciepła ma same zalety, dlatego podczas instalacji pompy w budynku lub modernizacji dotychczasowej instalacji warto postawić na produkty, które umożliwiają korzystanie z Panasonic Smart Cloud.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.