Na co zwrócić uwagę kupując narożnik z funkcją spania?

Salon to wielofunkcyjne pomieszczenie przeznaczone dla wszystkich domowników. Przy jego urządzaniu warto dobrze rozplanować wystrój wnętrz. Jednym z ważniejszych elementów jest wygodny komplet wypoczynkowy. W ostatnich latach popularnym wyborem są narożniki z funkcją spania. To atrakcyjne rozwiązanie dla towarzyskich osób, które lubią spędzać czas ze znajomymi. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie narożnika z funkcją spania.

Czy każdy narożnik ma funkcję spania?

Przy wyborze narożnika w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na design i wymiary. Modny zestaw wypoczynkowy będzie świetnie wyglądał w salonie. Warto się poradzić sprzedawców w sklepie meblowym, np. takim jak Kraft, który narożnik jest rozkładany. Nie wszystkie modele są wyposażone w funkcję spania. Narożniki według ich przeznaczenia można podzielić na:

  • nierozkładane – nie są wyposażone w funkcję spania,
  • do spania okazjonalnego – mają mechanizm rozkładania, jednak nie są przystosowane do regularnego użytku,
  • do spania codziennego – można ich używać w roli łóżka.

Rozmiar rogówki również ma znaczenie. Im dłuższa jest część rozkładana, tym większa będzie przestrzeń przeznaczona do spania. 

Rodzaje mechanizmów rozkładania w narożnikach

Narożniki z funkcją spania mogą być wyposażone w różne rodzaje mechanizmów rozkładania:

  • delfin – to najczęściej spotykany typ, dodatkowy materac do spania jest schowany pod siedziskiem, wystarczy wysunąć dolną część konstrukcji i pociągnąć za uchwyt materaca, żeby zrównać go z pozostałą częścią,
  • dostawiana pufa – aby z narożnika bez funkcji spania zrobić tymczasowe łóżko, wystarczy dostawić siedzisko w odpowiednim rozmiarze do rogówki,
  • system sedalift – działa na podobnej zasadzie jak delfin, również wysuwa się ukryty mechanizm z dolnej części, z tą różnicą jednak, że zamiast równolegle do mebla, śpi się prostopadle,
  • system puma – często spotykany w wersalkach, wystarczy unieść siedzisko i delikatnie pociągnąć do przodu, aby rozłożyć rogówkę.

Wybierając narożnik z funkcją spania, warto przeanalizować, jaki mechanizm rozkładania mebla będzie najlepiej funkcjonował w salonie.

Zalety narożnika z funkcją spania

Wygodny narożnik z funkcją spania będzie praktycznym wyborem do salonu. Przy wizycie dalszej rodziny lub gości zaoferujesz im komfortowe miejsce do wypoczynku. Nie będziesz już potrzebować dmuchanych materaców czy łóżek polowych. Niektóre rogówki są wyposażone w pojemniki, które są dodatkowym miejscem do przechowywania np. koców czy pościeli.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.