Na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika do łazienki?

Grzejniki łazienkowe stanowią bardzo istotny element wyposażenia mieszkania. Ich odpowiedni dobór może jednak przysparzać mniej doświadczonym inwestorom sporo problemów. Postaramy się zatem podpowiedzieć jak wybrać model grzejnika, który sprawdzi się w łazience.

Zapewnienie komfortu termicznego w mieszkaniu w dużej mierze zależne jest od doboru odpowiednich grzejników. Mimo że urządzenia te kojarzą się praktycznie wyłącznie z zapewnieniem odpowiedniej temperatury to oprócz tego mogą stanowić bardzo istotny element dekoracyjny waszego mieszkania. Z racji tego, że sezon grzewczy zbliża się już do końca to osoby myślące o wymianie grzejnika będą miały teraz doskonałą okazję, aby to uczynić. Szczególnie ważne jest dobranie odpowiednich grzejników do łazienki, jako że pomieszczenie to stanowi newralgiczny punkt każdego mieszkania. W związku z tym w poniższym artykule postaramy się wam doradzić, na co zwrócić uwagę podczas wyboru grzejnika do łazienki.

Jak wspomnieliśmy we wstępie dobór właściwego grzejnika do łazienki jest trudny, ponieważ jest to jedno z pomieszczeń w którym szczególnie dotkliwie może dokuczać wam niska temperatura. Tak więc aby wyjście z kąpieli nie kojarzyło się z szokiem termicznym moc grzejnika musi być odpowiednio dostosowana do wielkości oraz warunków panujących w łazience. Dobierając zatem moc grzejnika łazienkowego warto zwrócić uwagę czy pomieszczenie to posiada duże okna oraz, czy nie jest przypadkiem ulokowane w narożnej części budynku. Wtedy bowiem zapotrzebowanie na moc grzewczą będzie znacznie większe. W przypadku dużych łazienek może się również okazać, że konieczne będzie połączenie mocy grzejników wraz z ogrzewaniem podłogowym.

W przypadku mniejszych łazienek optymalnym wyborem będzie jednak pojedynczy grzejnik o odpowiednio dobranej, wysokiej mocy. Mały metraż pomieszczenia może jeszcze wymusić wybranie modelu o niezbyt dużych gabarytach – tak, aby nie zajmował on zbyt dużej ilości miejsca w łazience. Pozwoli to uzyskać więcej przestrzeni do zagospodarowania.

Wybierając grzejnik łazienkowy nie można również zapomnieć o doborze odpowiedniego rodzaju zasilania. Obecnie na rynku dostępne są modele przeznaczone do zasilania elektrycznego, wodnego, jak i wodno-elektrycznego. Modele wodne energię cielną czerpią oczywiście z instalacji centralnego ogrzewania, podczas gdy te elektryczne wymagają podpięcia pod źródło prądu zainstalowanej w nich grzałki. Modele wodno-elektryczne niosą za sobą natomiast jedną podstawową zaletę-można z nich korzystać również poza sezonem grzewczym. Tego rodzaju grzejniki można wykorzystać w łazience jako swoistego rodzaju suszarkę do ręczników. Ich zapotrzebowanie na prąd elektryczny nie jest wcale zbyt wielkie dzięki wbudowanym czujnikom.

Grzejniki ozdobne – spraw, aby łazienka prezentowała się wyjątkowo.

Grzejniki łazienkowe pełnią jednak nie tylko funkcję grzewczą. Dzięki rozwojowi technologi pełnią obecnie również bardzo istotną rolę dekoracyjną. Wybierając zatem grzejnik do łazienki warto wziąć pod uwagę również względy estetyczne. Na rynku dostępna jest bowiem bardzo bogata paleta modeli-od grzejników drabinkowych, przez płaskie po takie z przetoczeniami. Można zatem wybrać model, który idealnie wpisze się w wystrój praktycznie każdej łazienki. Od takiej klasycznej po nowoczesną. Grzejniki dekoracyjne dostępne są też w wielu kolorach. Zatem zarówno fani klasycznej bieli i czerni znajdą coś dla siebie, jak i osoby poszukujący grzejnika, który będzie wyróżniał się z tłumu.

Jak zatem widzicie wybór odpowiednika grzejnika łazienkowego łączy się z podjęciem decyzji na temat wielu istotnych czynników. Wygląd i funkcjonalność jest niezwykle istotna, ale nie można zapomnieć o podstawowej funkcji grzejnika, czyli zapewnieniu odpowiedniego komfortu termicznego.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.